Karta graficzna niedziala poza wiatrakiem

Moja karta graficzna 2gb nVIDIA GeForce GT 440 ASUS przestala dzis dzialac. Podczas gry w World of tanks, gra zaczela sie dziwnie zawieszac a po chwili pojawily sie na monitorze jakies roznokolorowe pasy i znikl obraz. Odczekalem ok 5 min. z nadzieja powrotu obrazuco nienastapilo wiec zresetowalem system. Po wlaczeniu komputera na monitorze nic sie niewysietlilo kompletnie nic. Przez glosniki slysze ze system sie laduje i wlancza ale niemam obrazu z karty. Wiatrak na karcie graficznej kreci sie jak oszalaly. Moze ktos pomoc. Dzieki

Wszystko wskazuje na uszkodzenie karty. Jeżeli Masz na nią gwarancję to nie powinno być żadnego kłopotu z jej wymianą.

Dla pewności sprawdź ją na innym komputerze. Wcześniej sprawdź u siebie czy karta jest dobrze osadzona w gnieździe, czy wszystkie (ewentualne) dodatkowe podłączenia przewodów są w porządku.

sparawdzalem, wszystkie polacznia sa ok. Kupilem ta karte 6 miesiecy temu przez ebay. Do karty zainstalowalem rowniez wlasciwe sterowniki. Niewiem co moge jeszcze zrobic zanim zkontaktuje sie ze sprzedawca?

Dzieki za odpowiedz

Elo , wydaje mi się troszkę dziwnym to że na uszkodzonej karcie system się ładuje . Jeśli tak faktycznie jest to jak dla mnie byłby to pierwszy taki przypadek . Tak jak kolega wcześniej napisał , karta w łapki i do jakiegoś kolegi sprawdzić na innym kompie .

Mogę Ci podesłać uszkodzoną GT8600 - wiatrak na niej pracuje, komputer się uruchamia, a karta nie daje obrazu :slight_smile:

Heh nie podsyłaj wierzę na słowo .