Karta graficzna nigdy nie załapuje po pierwszym włączeniu


(Wolfgar) #1

Witam,

Mam taki problem. Otóż od jakiegoś czasu zawsze ale to zawsze komputer normalnie odpala się dopiero po 2 włączeniu. Za pierwszym razem wszystko się uruchamia świeci kręci i tak dalej po za monitorem. Nie ma takie charakterystycznego piknięcia które występuje zaraz przed uaktywnieniem się monitora. Aby komputer uruchomił monitor muszę mu wyłączyć zasilacz i jeszcze raz go uruchomić. Wtedy już wszystko ładuje się normalnie. Czy ma ktoś jakieś pomysły?

Komputer to:

Płyta P5KC

Karta 5750 i

jakiś stary 2 rdzeniowiec 2.0GHz


(nnick) #2

Może to nie problem karty graficznej a zasilacza?


(Wolfgar) #3

Może to być i płyta główna...


(Seba_K.) #4

Najbardziej prawdopodoby jest problem z zasilaczem. Dalej, coś nie tak z płytą główną, ewentualnie złe ustawienia w BIOSie lub błąd w BIOSie.


(Goro1985) #5

Miałem identyczną sytuację i okazało się, że padł zasilacz ale w monitorze.


(Wolfgar) #6

Ogólnie zasilacz to Pentagram 500W. W sumie ma trochę czasu ale nigdy nie robił problemów.

Ile kosztowała naprawa?


(Bizz1992) #7

Ja mam to samo tylko ze jak u mnie chodza wentylatory i nic pozatym to wystarczy ze nacisne reset i wszystko jest gicio.

A u mnie zasiłka w 100 % odpada

Mam Corsaira CX600 V2 ktory ma tydzien


(Psembol) #8

Nie sądze żeby to była wina zasilacza , bo wcześniej przypuszczam że nie miałeś takiego problemu ? Chyba że pojawiło się to zaraz po zmianie grafiki ? Bardziej prawdopodobne jest to co podał goro , wersja z zasilaczem w monitorze ? Zobacz u jakiegoś kumpla czy problem się pojawia z twoim monitorem a jego pc-etem . Jeśli nie to szukaj dalej przyczyny :slight_smile:


(Bizz1992) #9

To jest najgorsze szukac to sie schrzaniło :((