Karta Graficzna + niski pobór energii

Witam. Jak nazwa tematu wskazuje moim ,problemem’’ jest karta graficzna. Składam nowy komputer ( do tworzenia grafiki; gier, filmów) i na początku wybrałem kartę GeFroce 8800 GTX, ale gdy zobaczyłem ile to zjada prądu to zacząłem się zastanawiać czy mój wybór był trafny, bo chociaż chcę dość mocną maszynę nie jestem chętny aż tyle płacić potem za prąd :wink:

I tu moje pytanie, czy moglibyście polecić mi jakąś kartę z chociaż zbliżającymi się osiągami do geforce 8800 gtx lecz, która pobiera mniej energii? Cena 0-2000 zl.

Proszę nazwać temat konkretnie. Przeczytaj regulamin.

Jaki złącze masz do karty? PCI-E czy AGP? Myślę, że PCI-E. Popatrz na ten temat: viewtopic.php?t=220531

Może da do myślenia :smiley: Karty ASUS’a mniej zżerają prądu, bo jak zobaczyłem, że 8800GTX potrzebuje zasilacza min. 450W to faktycznie sporo.

Planuje zakupić plytę : MSI P35 NEO2-FIR więc 1 x slot PCI-E 16x (standard)

Co do ASUS’a widzę, że aby dobrze śmigało trzeba podkręcić a ja w tym się nigdy nie babrałem i nie mam jak narazię zamiaru :wink:

Mniej energii i zbliżone wyniki 8800GT 600-800zł (wydajność tylko minimalnie nisza) a w przyszłość 9600GT

9600GT ? Widziałeś testy? Ja bym zakupił 8800GT+chłodzenie+o/c albo czekał na 9800GX2 :slight_smile:

Według tego testu http://www.frazpc.pl/artykuly/581/ZOTAC … dziewiatki jest zaraz za 8800GT a bierze 8800GTS, choć morze być że jest to wersja fabrycznie podkręcona. Ale różnicę tą można również na normalnym 9600GT też nadgonić.

Po co się pytasz? :mrgreen: Albo o czymś nie wiem, albo nie ma 8800GTX na AGP :stuck_out_tongue:

Podobno 9600GT pobiera mniej prądu, a osiągami dorównuje 8800GT ;]

9600GT- 95W, 8800GT-105W, a więc tak dużej różnicy nie ma, ale co do wydajność to dorównuje 8800GT.

teraz to ja bym kupił radeona 3870 x2- cena? gdzieś 1200- 1600

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,51454/

:mrgreen:

Chyba zdecyduje się na ASUS EN8800GT.

ASUS nic nie podkręcał, więc pobór energii jest mniejszy niż w GTX a i tak

osiągi ma większe niż GTS. No i zawsze mogę się pobawić w podkręcanie :wink: