Karta graficzna ok. 900zl

Witam! Dostalem wiadomosc, ze moja stara karta ( GF 8800 gts ) jest nie do naprawienia, a ze juz tych nie maja to chca mi dac nowa do wyboru. Kosztowala w czerwcu tamtego roku ok 900 zl ( 850 albo 950 ) nie pamietam bo jestem na wakacjach. Interesuja mnie tylko i wylacznie karty Nvidii. Sklep - komputronik. Innej niż GTX 2xx chyba nie oplaca sie kupowac? Widze dosyc przystepna GTX 275, ale czy sie oplaca? Ta mialem Gigabyte’a i raczej bym chcial to ominac. Z gory dzieki i pozdrawiam!

Trochę szkoda, bo w tej cenie mógłbyś kupić ATi Radeon HD 4890, który jest minimalnie wydajniejszy. (Fanboy? W kompie mam GeForce 8800GTS 640MB)

Ze stajni nVidii, za 900zł możesz dorwać GTX 275 896MB. Zamiast Gigabyte masz tutaj Asusa za 999zł. W innych sklepach będzie taniej. Lepszej oferty chyba nie znajdziesz :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

Ja na twoim miejscu nie kupowałbym nic lepszego niż GAINWARD GTX 260

Jest to bardzo opłacalna karta.

Ok dzięki, ale lepsza chyba jest 275 i nawet jak cos doplacic czy sa dosyc podobne ?

Myśląc przyszłościowo bierz GTX 275. Jest to mało okrojona wersja GTX 280. GTX 260 jest okrojona dość mocno, do tego w starszym procesie technologicznym - 65nm (więcej ciepła, większe zużycie prądu, gorsze OC). GTX 275 ma obecnie 55nm, czyli najnowszy proces technologiczny (nie biorąc pod uwagę 40nm HD 4770).

Najpewniej bedzie to GTX 275, do Radeona jakos nie mam przekonania a w porównaniu widzę, że taktowanie ma wyraźnie większe ale inne bajery nie( 4890 ). I jeszcze jedno firma Palit- oplaca sie wziasc?

Firmę raczej bierz jak najtańszą. Teoretycznie różnią się tylko nalepką (bądź chłodzeniem). Możesz wziąć fabrycznie podkręconą, co nie ma sensu. Sam możesz podkręcić sobie za darmo tak jak producent. Jest jednak kilka cech odróżniających firmy:

EVGA - jeden z najlepszych i najdroższych producentów, często w ich ofercie pojawiają sie tzw. “selekty”. Czyli takie same karty, które znacznie przewyższają możliwościami OC inne karty tego samego modelu.

Zotac - z tą firmą mogą być problemy z dostępnością. Karty robi jednak w jakości podobnej do EVGA, robi też wiele innych, bardzo dobrych wersji (AMP! Edition etc.). Również drogie karty.

Asus - marka, w której raczej rzadko napotykane są jakieś błędy. Karty głównie kosztują średnio.

Reszta producentów niczym się nie wyróżnia, po prostu robią najtańsze, normalne karty. Te opłaca się brać najczęściej. Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Jedni chwalą tych bo nigdy im nie padła karta, drudzy tych. Wyżej podałem najczęstsze cechy.

a ja mam takie pytanie czy lepiej kupić GTXa 275 czy dać dwie karty (w SLI) GeForca 9800GT 1 GB?

//edit

i dlaczego akurat gtx albo 2xGF9800GT?

Weź GTX275. Miłych Wakacji

GeForce with CUDA GTX 260 Core 216 EVGA 1792MB (PCI-E) (55nm) Superclocked

http://www.ceneo.pl/2488947

Dzieki wielkie! I ostatnie pytanie czy lepiej kupić 260 z 1792 mb czy 275 z 896 mb pamieci?

GTX 275 z 896 mb pamięci - powód? GTX 260 i tak nie wykorzysta prawie 2 gigowej pamięci. 896 zupełnie wystarczy, dodatkowo GTX 275 jest wydajniejszy i myśląc przyszłościowo lepiej się nada. GTX 260 z 896mb czy z 1792 mb nie ma różnicy. Wydajność taka sama, bo karta i tak całej pamięci nie wykorzysta.

Miłych wakacji :slight_smile:

Po co wersja podkręcona? Pieniądze w błoto, sam może sobie tak podkręcić. Albo kupić i tak wydajniejszego GTX 275, którego może dodatkowo podkręcić…

Ok jeszcze razi dzieki i nawzajem milych wakacji i dzieki ; )

Tylko jeżeli komuś zależy żeby GTA IV chodziło na max ustawieniach czy np Crysis Warhead entuzjasta z antyaliasingiem 16Q na rozdzialce 1680x1050 to lepiej gtx 260 1792

I możesz cieszyć się pięknym pokazem slajdów z oszałamiającą prędkością traktora na zakręcie…

Mariosti jesli mowisz o grze na np nie kreconym e5200 2.5ghz 2gb ramu i tym gtx 260 1792 to sie zgadzam, ale jesli myslisz dajmy na to przynajmniej o grze na q6600 3.4 ghz 4gb ramu 1066 i gtx 260 1792 to sory jestes w wielkim bledzie

Dodane 25.06.2009 (Cz) 23:58

A co ma procesor do wydajności karty graficznej? Na tytuły o których mówiłeś te karty mają poprostu za małą moc obliczeniową i nawet 6GHz quad chłodzony ciekłym azotem tutaj nie pomoże.

http://xtreview.com/addcomment-id-8235- … 792MB.html

Jak widać w warhead’ie ten dodatkowy ram nie daje absolutnie nic, z max af i aa daje coś zauważalnego w world in conflict ale co z tego skoro gra i tak dalej będzie przycinać bo minimalne fps’y ciągle są niegrywalne… No i warto wspomnieć też o tym że taka różnica jest zaobserwowana dopiero w rozdzielczości 1920x1200.

A tutaj kolejny test, w którym widać stabilny wzrost wydajności o te 10% ale wynika on tylko i wyłącznie z faktu iż testowany model msi jest mocno podkręcony przez producenta.

http://www.guru3d.com/article/msi-gefor … -review/15

Tak więc prosze nie gadać głupot że obecne procesory graficzne mają moc obliczeniową wystarczającą do wykorzystania większej ilości ramu od 1gb… być może gt300 i rv870 to zmienią, ale narazie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto… z resztą już 1gb ramu to niepotrzebnie dużo dla większości oferowanych obecnie gpu.

Phi. Znalazł się tzw. “puo gejmeu” :roll:

Co ma pamięć RAM, do pamięci VRAM? VRAM - pamięć video, czyli taka, jaką wykorzystuje karta graficzna… Nie myl tych pojęć.

Skoro twierdzisz, że na GTX 260 1,7GB pograsz w Crysis Warhead na Full HD, a na GTX 275 0,8GB nie, to się grubo mylisz. Mocniejsza karta

A ram na kontrolerze raid to RRAM? RAM to ram - pamięć dowolnego dostępu.

To jaki konkretnie procesor obsługuje kontroler pamięci do którego jest podłączona ma drugorzędne znaczenie (tak karta graficzna też ma swój procesor, swój kontroler pamięci, jej pcb to jej płyta główna że tak można powiedzieć i tak, karta graficzna nie musi być wykorzystywana do obliczeń związanych z renderowaniem/obróbką grafiki).

Takie rozróżnianie “na siłę” można stosować najwyżej gdy nie można jednoznacznie zinterpretować jakiegoś zdania, a taka sytuacja nie miała tutaj miejsca.

Jeśli odpisałeś to na mojego posta to przeczytaj go jeszcze raz… albo pierwszy raz ze zrozumieniem…