Karta graficzna paski i kwadraciki na monitorze

No wiec mam taki problem odpaliłem sobie kompa którego pożyczyłem. No i odpalam wszystko jest ok all działa myślę sobie odpalę sobie grę no i dobra włączam loguje się już all się ląduje no i tak po zalogowaniu zaczęły się masakryczne lagi no ale myślałem ze to z winy wi-fi.Po chwili grania gra zrobiła mi się zielona i czarny ekran. Reset kompa wyskakuje tam info o procku itd a tu pełno pasków itd .Podczas ładowania Windowsa tez jest pełno pasków gdy Windows się załaduje to znowu jest czarny ekran i nic nie da się zrobić.Wkładałem do PC inna kartę i all działa.Co zrobić? Wyczytałem na necie ze ziomek miał taki sam problem i ponoć pomogło mu wypiekanie karty no i teraz tak jak to zrobić w jakiej temp i na ile i czy rozbierać cala kartę z góry dzięki za pomoc. :frowning:

Ja bym takich praktyk na pożyczonym pc nie stosował :wink: Może być to wina karty :confused: A jaki model i czy jest na gwarancji?

Na gwarancji nie jest a co do modelu to nie mam jak to zabardzo sprawdzic ale jest to readon a na niej pisze gigabyte jutro moze uda mi sie wstawic fotki. Tylko mnie dziwi ze raz wszystko ok a wlanczam gre i nagle nie dziala. Sory ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Ekran (Karta wideo)

kliknij aby powiększyć :

dane2w.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Dodatkowo podaj jaki posiadasz system bit.

  • jak ją “wypiekał” na zakwasie czy na drożdżach ?

Teraz karta graficzna może być “spieczona” :frowning:

Sprawdź jeszcze domyślne ustawienia oraz inne sterowniki.

Starsze mogą być lepsze.

Płyta Głowna:Asus P5AD2-E Premium

Mikroukład Płyty Głównej:Intel Alderwood i925XE

Karta Wideo:nVIDA GeForce 6600 GT PCI-E

Co do sterowników to wątpię ponieważ robiłem przywracanie systemu aż do 4 kwietnia 2011

larenen , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Wypiekanie karty graficznej to głupota. To zabieg bezsensowny, na krótką metę i bez gwarancji powodzenia. Szczerze przestrzegam przed taką operacją, mimo że wielu pisze, że przynosi korzyści. Ja nigdy nie włożyłbym takiej pieczonej karty do swojego komputera. Jeśli karta uległa awarii, to serwis gwarancyjny, lub kupno nowej, niestety. Zresztą od pieczenia dużo lepsze jest nabycie karty używanej od pewnego użytkownika za niewielkie pieniądze, lub kupno nowej z niższej półki cenowej.

Odnośnie “wypiekania” karty to już masz kilka negatywnych opinii.

Sprawdź temperatury.

Nie podałeś jaki posiadasz system ?

Jeżeli Windows XP to :

  1. Odinstaluj obecne sterowniki do karty graficznej NVIDIA w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Usuń ręcznie folder NVIDIA z dysku C.

  3. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj Chipset :

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … t〈=eng

W razie problemów nie instaluj.

  1. Sprawdź/zainstaluj starsze sterowniki do karty graficznej :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

  1. Zainstaluj DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer.

A zrobic to w trybie awaryjnym czy moze dac karte z mojego pc i robic to normalnie??

Możesz mieć za słaby zasilacz…

No to tak karta dziala jak nie ma sterow zainstalowalem all oprocz sterow i system sie wlonczyl.Zainstalowalem stery i juz sie nie wlonczyl.Wyczytalem ze wygrzewanie nie da dlugotrwalego efektu ale na jakies 3 miesiace jak sadzicie moze jednak sprobowac?

Dodane 22.09.2011 (Cz) 17:24

Jak sadzicie moze jednak sprobowac??