Karta Graficzna - Płyta Główna

Witam Was serdecznie, jestem nowym forumowiczem, a piszę do Was, ponieważ mam niejaki problem. A mianowicie chodzi o to, że mam w planach kupić kartę graficzną do mojego komputera, który ma już około 5 lat. Poniżej napiszę swoje parametry płyty głównej, procesora, oraz aktualnej karty graficznej, następnie nowej karty graficznej:

PŁYTA GŁÓWNA:

Manufacturer : Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model : P31-DS3L

Chipset : Intel P35/G33/G31 Rev. A2

Southbridge : Intel /82801GB (ICH7/R) Rev. A1

LPCIO : ITE /IT8718

PROCESOR :

33jijy9.jpg

KARTA GRAFICZNA (w użytku):

2q34z6t.jpg

NOWA KARTA GRAFICZNA :

Producent : Gigabyte.

Klasa produktu : Karta Graficzna.

Producent Chipsetu : NVidia

Typ Chipsetu : 9600GT

Szyna pamięci : 256 - bitowa

Rodzaj pamięci : DDR III

Zainstalowana pamięć : 1024MB

Częstotliwość ramdac : 400MHz

Taktowanie rdzenia : 720MHz

Taktowanie pamięci : 900MHz

Typ złącza magistrali : PCI-E 16x

Model, oraz nazwa i wszystkie inne parametry Płyty Głównej wzięte zostały z programu CPU-Z. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź, gdyż jest mi ta informacja niezmiernie szybko potrzebna, pozdrawiam!

jaki masz jeszcze zasilacz podaj moc i markę?

ta karta jest nowa czy używana to geforce 9600 bywają pieczone

Tak wygląda owa Karta Graficzna.

http://tablica.pl/oferta/gigabyte-gefor … ;r:7;s:185

Wydaje mi się, że nie była dużo używana.

Natomiast zasialcz mojego komputera to:

FEEL III-400ATX

ATX 12V 2.2 COMPATIBLE

MAX: 135W

TOTAL OUTPUT: 400W.

Nie znam się ogólnie na czytaniu parametrów zasilacza, ale tyle zdołałem wyczytać.

Powinno wszystko ładnie latać, ale zastanowiłbym się poważnie nad wymianą zasilacza bo to straszna padaka…

A najlepiej jakbyś to zrobił przed zmianą grafy.

A jeżeli bym teraz wymienił kartę graficzną, to nie stałoby się nic z komputerem? A w późniejszym czasie pomyślę nad nowym zasilaczem.

narazie zasilacz powinien wytrzymać ale ja bym długo nie zwlekał z jego wymianą.

Dodam jeszcze, że dokładniej chodzi mi o gry komputerowe. Ostatnio zainstalowałem sobie F1 2012 i nie chodziło mi na najwyższych wymaganiach. I chciałem się dowiedzieć, czy z tą kartą wyciągnę coś więcej…:slight_smile:

procesor ma też słaby ta grafika nie nadaje się za bardzo do najnowszych gier