Karta graficzna po wymianie mniej fps

(Matteo133) #1

Witam jestem nowym uzytkownikiem owego forum więc jezeli temat jest w złym dziale to przepraszam i prosze o przeniesienie.

Wracając do tematu mam problem z kartą graficzną …chodzi o to że kupiłem od kolegi karte graficzną ati radeon hd 5770 1gb ddr5 z myślą że jest lepsza od mej starej radeona hd 4850 series 512mb, w tym problem że po włożeniu nowej karty i zainstalowaniu sterowników jest ona słabsza w grach niż 4850 O_o biorąc na przykład cs go w rozgrywce na hd 4850 miałem od 60 do 70 fps tak na hd 5770 czasami od 20 do 80 jest to dla mnie szok i jakieś nieporozumienie czy to jest problem sterowników czy czego że ma słabsze osiągi??? Bardzo proszę o pomoc.

Wiem komputer starej daty ale bogaty nie jestem a po za tym mi starcza.

Ram : 7gb 3x2 1x1

(Irydium) #2

Hd 5770 jest nieco wydajniejsza od HD4850.
A przypadkiem nie jest tak, że ustawienia graficzne w grze zostały automatycznie podniesione i dlatego masz mniej fps.

(Matteo133) #3

Nie nie … Wszystkie ustawienia w grach poustawiane mam takie same wlasnie po to by porównać ich wydajność… Jak narazie 4850 spisywała sie o wiele lepiej jest to dziwne bardzo, moze byc to wina tego że dokupilem ram do komputera? Wczesniej mialem tylko 3gb a teraz 7… Wiec moze byc tak ze zasilacz po prostu mniej mocy daje karcie?

(Marcin1025) #4

Podaj jeszcze markę zasilacza.Karta była wyczyszczona ,nie przegrzewa się czasem?

kolega wcisna ci zdezelowana karte

(Matteo133) #6

Zasilacz nazwy nie pamiętam, jutro napisze ale ma on 500w, karta nie była czyszczona troszke kurzu na niej jest…
Nie przegrzewa sie wszystko jest ok temperatura około 45-55°

@@@@@@@@@@@@@@@@@

Razem z kolegą ogarneliśmy te fpsy lecz mimo że posiadam te 60-75 fps w grach to nie ma tej płynności takie ścinki nie jest zbyt dobrze tak :confused: dodam że nie ważne czy mam niskie ustawienia czy wysokie gra nie jest płynna i tak.
Proszę o Pomoc.

(Qhuertez) #7

spróbuj V-Sync włączyć

(Matteo133) #8

to samo.

Może być wina procesora ? jest on cztero rdzeniowy 2,2Ghz

(Qhuertez) #9

Jeżeli zaktualizowałeś stery to zainstaluj starsze i nie instaluj catalysta. A i czy masz system 32 bitowy?

(Matteo133) #10

64 bity

Dodam jeszcze że gdy wyciągne radeona hd 5770 odinstaluje sterowniki i włoże starą karte hd 4850 zainstaluje stery to mimo że mam te 5-10 fps mniej gry chodzą płynnie i bez jak najmniejszych zacinek.

Dobra zamknijcie temat… To forum mi nie pomoze.