Karta graficzna, pod Intel Core 2 Duo E7400


(Paweł A.) #1

Cześć,
Rozglądam się za kartą graficzną, która zastąpi mi obecną, tj. GeForce 9600GT 512MB. Płyta główna to Intel Core 2 Duo E7400. Komputer staruszek, ma swoje lata. Karta graficzna, od nowości nie była wymieniana, czyli od prawie 9 lat. Co polecacie? Nie zależy mi na tym, aby karta była mocno wydajna, gdyż nie gram, rzadko kiedy. Ważne, aby karta graficzna miała 1GB pamięci, jak i obsługiwała standardowo DX11. Do 150 zł góra 200zł coś znajdzie się, może jakiś Radeon? Biorę pod uwagę, że w granicach tej ceny, karta graficzna raczej używana będzie. Co do zasilacza, nie wiem czy ma 350 wat, czy 500 wat. Nie interesowałem się tym, od początku.


#2

To nie jest płyta główna. To procesor.


(Paweł A.) #3

Dzięki, nie mam takiego dużego doświadczenia, z komputerami.


#4

Chodziło bardziej o to, żebyś podał model tej płyty.


(Paweł A.) #5

ASUS P5QL-E
https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5QLE/specifications/


(askow) #6

Do tego procesora: HD5770.


(Paweł A.) #7

Czy ta karta graficzna, ma wymiary mniejsze, jak i większe? Zdaje się, że mniejsze karty HD5770 też widziałem, ale to może zdjęcie tak kartę przedstawiało.
A co do samego zasilacza, rozumiem, że zasilacz kartę pociągnie bez problemu?


(askow) #8

Zasilacz tak, najmniejsze to chyba PowerColor. Ogólnie raczej nie przekracza 22 cm.


(Paweł A.) #9

Przyszedł czas wymiany karty graficznej. Zastanawiam się nad tym Radeonem, polecanego przez @askow.
Jak i również, zainteresowałem się kartą graficzną GeForce 210 1GB https://www.emag.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforcer-210-1gb-ddr3-box-n210d3-1gi/pd/EDY0DBBBM/
Tylko, czy GeForce 210 będzie współpracować z moim zasilaczem, płytą główną, oraz procesorem?


(Pharun) #10

Generalnie spadłeś mi z nieba a ja być może tobie - chce sprzedać na części mojego staruszka bo stoi i nic się z nim nie dzieje. Kartę graficzną w nim mam Radeon HD 7700 1GB od XFX (1GHz Edition - fajna, wydajna, aktywne chłodzenie). Jeżeli będziesz zainteresowany to mogę wieczorem podesłać zdjęcia i cenę ustalimy. Jednocześnie informuję że będę miał na sprzedaż całość komputera (płyta główna, procesor Q6600 (4rdzeniowy), 4x1GB RAMu (OCZ Special Ops DDR2), zasilacz 500W (modelu nie pamiętam - dopiszę jak będę w domu, ale na 100% biała lista zasilaczy) i chłodzenie do procesora (SilentiumPC Fera HE1224 - pasuje do każdej płyty pod LGA775).


(Paweł A.) #11

A czy karta graficzna, rzeczywiście będzie pasować do moich podzespołów? Ile ona ma lat? Pastę termo przewodzącą, będzie trzeba wymieniać? Wieczorem możesz zdjęcia podesłać mi.


(Pharun) #12

Będzie bo kupowałem ją kiedy miałem procesor minimalne słabszy od twojego (miałem E7300 @ 2,66GHz). Karta kupowana w 2013 roku, nowa z Komputronika, jak poszukam w papierach to i rachunek na nią pewnie znajdę.


(Paweł A.) #13

No to ja czekam na zdjęcia karty graficznej.


(Pharun) #14

Sama karta wygląda tak:
https://www.komputronik.pl/product/153369/radeon-7770-xfx-1gb-hdmi-dvi-minidp-pci-e-aluminium-cooler-core-ed-.html
tu mam zdjęcia z dzisiaj, nie mogłem jej wyjąć bo córeczka śpi, a jestem słomianym wdowcem (żona leży z grypą u swoich rodziców :smiley: ). Karta w pełni sprawna. W razie zainteresowania mam zdjęcia wszystkich elementów komputera na tyle na ile dałem radę je zrobić. W sprawie ceny możemy śmiało negocjować, a myślę że w przyszłym tygodniu już go ładnie wyczyszczę, obfotografuję i wystawię tutaj na forum. Poniżej dwa zdjęcia “w biegu”(Pharun) #15

Wysłałem :wink:


(Paweł A.) #16

Wysłałem PW.


(Pharun) #17


(Paweł A.) #18

Temat z mojej strony, uważam za zamknięty. Kupiłem już kartę graficzną.