Karta graficzna, pod Intel Core 2 Duo E7400

Cześć,
Rozglądam się za kartą graficzną, która zastąpi mi obecną, tj. GeForce 9600GT 512MB. Płyta główna to Intel Core 2 Duo E7400. Komputer staruszek, ma swoje lata. Karta graficzna, od nowości nie była wymieniana, czyli od prawie 9 lat. Co polecacie? Nie zależy mi na tym, aby karta była mocno wydajna, gdyż nie gram, rzadko kiedy. Ważne, aby karta graficzna miała 1GB pamięci, jak i obsługiwała standardowo DX11. Do 150 zł góra 200zł coś znajdzie się, może jakiś Radeon? Biorę pod uwagę, że w granicach tej ceny, karta graficzna raczej używana będzie. Co do zasilacza, nie wiem czy ma 350 wat, czy 500 wat. Nie interesowałem się tym, od początku.

To nie jest płyta główna. To procesor.

Dzięki, nie mam takiego dużego doświadczenia, z komputerami.

Chodziło bardziej o to, żebyś podał model tej płyty.

ASUS P5QL-E
https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5QLE/specifications/

Do tego procesora: HD5770.

Czy ta karta graficzna, ma wymiary mniejsze, jak i większe? Zdaje się, że mniejsze karty HD5770 też widziałem, ale to może zdjęcie tak kartę przedstawiało.
A co do samego zasilacza, rozumiem, że zasilacz kartę pociągnie bez problemu?

Zasilacz tak, najmniejsze to chyba PowerColor. Ogólnie raczej nie przekracza 22 cm.

Przyszedł czas wymiany karty graficznej. Zastanawiam się nad tym Radeonem, polecanego przez @askow.
Jak i również, zainteresowałem się kartą graficzną GeForce 210 1GB https://www.emag.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforcer-210-1gb-ddr3-box-n210d3-1gi/pd/EDY0DBBBM/
Tylko, czy GeForce 210 będzie współpracować z moim zasilaczem, płytą główną, oraz procesorem?

Generalnie spadłeś mi z nieba a ja być może tobie - chce sprzedać na części mojego staruszka bo stoi i nic się z nim nie dzieje. Kartę graficzną w nim mam Radeon HD 7700 1GB od XFX (1GHz Edition - fajna, wydajna, aktywne chłodzenie). Jeżeli będziesz zainteresowany to mogę wieczorem podesłać zdjęcia i cenę ustalimy. Jednocześnie informuję że będę miał na sprzedaż całość komputera (płyta główna, procesor Q6600 (4rdzeniowy), 4x1GB RAMu (OCZ Special Ops DDR2), zasilacz 500W (modelu nie pamiętam - dopiszę jak będę w domu, ale na 100% biała lista zasilaczy) i chłodzenie do procesora (SilentiumPC Fera HE1224 - pasuje do każdej płyty pod LGA775).

A czy karta graficzna, rzeczywiście będzie pasować do moich podzespołów? Ile ona ma lat? Pastę termo przewodzącą, będzie trzeba wymieniać? Wieczorem możesz zdjęcia podesłać mi.

Będzie bo kupowałem ją kiedy miałem procesor minimalne słabszy od twojego (miałem E7300 @ 2,66GHz). Karta kupowana w 2013 roku, nowa z Komputronika, jak poszukam w papierach to i rachunek na nią pewnie znajdę.

No to ja czekam na zdjęcia karty graficznej.

Sama karta wygląda tak:
https://www.komputronik.pl/product/153369/radeon-7770-xfx-1gb-hdmi-dvi-minidp-pci-e-aluminium-cooler-core-ed-.html
tu mam zdjęcia z dzisiaj, nie mogłem jej wyjąć bo córeczka śpi, a jestem słomianym wdowcem (żona leży z grypą u swoich rodziców :smiley: ). Karta w pełni sprawna. W razie zainteresowania mam zdjęcia wszystkich elementów komputera na tyle na ile dałem radę je zrobić. W sprawie ceny możemy śmiało negocjować, a myślę że w przyszłym tygodniu już go ładnie wyczyszczę, obfotografuję i wystawię tutaj na forum. Poniżej dwa zdjęcia “w biegu”


Wysłałem :wink:

Wysłałem PW.

Temat z mojej strony, uważam za zamknięty. Kupiłem już kartę graficzną.