Karta Graficzna pod mój komputer


(Pawel2902) #1

Witam.

Prosił bym o rade , jaką kupić kartę ( cena nie gra roli ) , dzięki której mógł bym mieć dobrą grafikę w grach ( głownie mi zależy na Battlefield 3 / CoD MW3 Multi ) tych nowszych , bo BF2 itp. chodzą ładnie.

Podam to , co mam w laptopie ( ASUS ) :

RAM : 3 GB

Karta Graficzna : ATI Mobility Radeon HD 5400 Series 1GB

Procesor : Intel® Core i3 CPU M 370 @ 2.40GHz 2.40GHz

Oczywiście żeby mi się ona nie przegrzewała itp. przez mój słaby sprzęt...

Z góry dziękuje.


(falcon89) #2

Laptop to nie komputer stacjonarny gdzie możesz sobie wymieniać co chcesz.

Kartę graficzną najwyżej możesz wymienić na taka samą jeśli konstrukcja laptopa na to pozwala (w większości nie pozwala).


(Lubsztor) #3

W laptopach nie wymienia się karty graficznej, ponieważ jest ona zintegrowana z płytą główną.


(Jaksipak) #4

W moim starożytnym lapku da się bezproblemowo wymienić kartę na taką samą, a może nawet na mocniejszą, tak czy siak w twoim raczej się nie da, musiałbyś odkręcić dolną cześć obudowy i zobaczyć czy są tam 2 płytki PCB, jeśli tak to 1 jedna większa to płyta główna, a druga mniejsza to karta graficzna, jeśli bardzo chcesz to podeśle zdjęcie mojego laptoka bez dolnej części obudowy i zobaczysz jak to tam jest :slight_smile:


(Pawel2902) #5

Jeżeli możesz , to podeślij…

Czyli mam się do końca męczyć z tą kartą graficzną?

Nie ma sposobu na zmianę w moim wypadku? Albo zmienić coś więcej?

Proszę o pomoc… :frowning:


(Jadrekk) #6

Wypadałoby żebyś podał jakiego masz Asus-numer seryjny/ nazwę/ coś co pozwoli zidentyfikować go. Poza tym możesz sam tez poszukać informacji- MXM to nazwa złącza kart graficznych w laptopach. Według mnie gra nie warta świeczki, bo z Twoim procesorem i tak wysoko nie podskoczysz. Pozostaje jeszcze kwestia wentylacji i chłodzenia, jak wpakujesz tam coś mocniejszego, istnieje szansa że będziesz mógł robić jajecznice na swoim komputerze. Dodatkowo musisz się zastanowić czy nowa karta nie zwiększy poboru mocy- twój zasilacz może być za słaby, trzeba byłoby kupić nowy. Ceny kart graf. do laptopów sa bardzo wysokie- znacznie korzystniejsze będzie odłożenie około 2-2.5 tys na nowego laptopa niż wywalenie 1200 na nową grafikę.

Pozdrawiam.


(Lubsztor) #7

Niestety tak to teraz jest, że coraz ciężej wymienić części w czymkolwiek, sprzęt pada zaraz po gwarancji, a jak coś się popsuje to trzeba kupić nowe, bo naprawa jest nieopłacalna. Witamy w XXI wieku.


(Jaksipak) #8

Ja mam Acera Aspire 5920g, w którym można wymienić grafe, wszystko chyba jest wyjaśnione na tym obrazku: http://imgur.com/gygwby6


(Pawel2902) #9

Dziękuje wam za pomoc , szkoda tylko że się muszę pożegnać z dobrymi grami…

A tak poza tematem , to Battlefield: Bad Company 2 pójdzie mi tutaj bez zarzutu?

Czytałem minimalne itp. , ale ale mam inną kartę graficzną

Z góry dzięki.


(Lubsztor) #10

Sprawdź na:

http://www.yougamers.com/games/?searchT … chSortBy=1

http://www.systemrequirementslab.com/cyri