Karta graficzna- pomoc w wyborze

Witam was drogich forumowiczów,

mam zamiar kupić kartę graficzną, gdyż po prostu karta zintegrowana mi nie wystarcza jest bardzo słaba. Nie pozwala mi grać nawet w Counter Strike w pełnej płynności na rozdzielczości 1280x720 (niestety nie pozwala mi jej zmniejszyć ze wzlędu na monitor typu widescreen, na pewnej mapie spada mi ilość kl./s do 13. Poza tym chciałbym zagrać w nowe gry, przy dobrej płynności. Aktualnie do wydania na kartę posiadam 270zł, dlatego zastanawiam się czy dozbierać do karty pokroju Radeon HD 4770 lub skupić się na karcie do 270zł. Monitor pozwala mi na grę w rozdzielczości do 1280x1024.

Zależy mi na grze takiej jak GTA IV oraz najnowszy Wolfenstein. Procesor mam (był) wykręcony do 3ghz niestety komputer udał się na gwarancję i tak w przyszłym tygodniu powróci ewentualnie jeszcze w tym.

Prosiłbym was o porady :),

Pozdrawiam

Dozbieraj do HD4770 i sobie ją podkręć.

Zastanawiam się, którego producenta wybrać:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=19975 PowerColor

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=19867 Asus

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=20475 też asus, ale inne chłodzenie

:roll:

Asus Formula.

Widzę że znowu się pojawia 4770 pffff…

to jest po prostu żalowa kata graficzna temp w stresie >85 stopni

Chyba chcesz podzielić losy innego kolegi z forum który kupił tę kartę a za 2 dni pojawiła się ona w dziele sprzedaj :smiley:

Polecam lepiej kupić jakiegoś geforca z serii 8 lub 9

Ciekawe jakim cudem jak na testach różnych portali wynoszą one do około 51C w stresie?

Na referencyjnym może i tak taka jest.

ah tak to jest jak wejdzie fanboy nvidi,i wychwala beznadziejne karty,zkąd koleś miał takie temperatury,chyba karte trzymał w piecu,na samym radiatorze,bierz radka 4770,ta karta ma w stresie 50 ,sam ją miałem chwilowo,więc wiem co mówie,ta karta jest wykonana w 40nm,wiec temperatury takie jak 80 ,nie istnieją

Warto jednak zaznaczyć, że w takie gry jak GTA 4/najnowszy Wolfenstein nie pograsz komfortowo. Optymalizacja GTA IV to porażka, będziesz musiał ostro zejść z detalami i rozdzielczością, żeby uzyskać grywalne FPSy, Wolfenstein na full pewnie też nie pójdzie, natomiast co do jego optymalizacji nie mam pojęcia :wink:

Opłaca się zbierać na Radka, co do producentów to najlepiej Sapphire, ale jak są tańsze, to bierz tańsze. IMHO z tych co podałeś Asus Formula, ma inne chłodzenie, powinno być lepsze, ale nie znam opinii użytkowników.

Pozdrawiam!

w testy zamieszczone w internecie nie ma co wierzyć już nie raz się o tym przekonałem.

Proszę zapoznać się z tym:

karta-graficzna-400-t365647.html

i z tym:

sprzedam-radeona-4770-his-icooleriii-512mb-ddr5-385zl-t368395.html

andrzej928 , jeden przypadek… Masz więcej?

On nie trzymał w piecu ani nie miał pasywnego chłodzenia, moim zdaniem on miał walnięte czujniki dlatego miał takie temperatury, ciekawe czy dotykał tej karty w stresie, ale wątpie.

Piszę się skąd :stuck_out_tongue:

Zapomniało się o referencyjnych 8800GT które były głośne i gorące, nie wspomnę o padających pamięciach Qimonda 1ns montowanych na początku, że aż musieli wymieniać na pamięci Samsunga, no ale tylko w Radeonach to możliwe #-o