Karta graficzna - przegrzewanie

Witam od pewnego czasu karta graficzna dziwnie się zachowuje , otóż chodzi o to że gdy gram w jakieś gry które używają tekstur w wyższej rozdzielczości (np. world of tanks) to po chwili zaczyna mi obraz jakby falować albo drgać . A gdy gram w CS’a to w ogóle śie takie rzeczy nie dzieją, niewiem co się dzieje ale nawet gdy w tych nowszych grach zmieniam rodzaj tekstur to znaczy np na najniższy to dalej dzieje się to samo. w programie HWMonitor temperatura karty dochodzi do 80 stopni gdy spadnie poniżej 70 obraz znów wraca do normanlości. Gdy się tak działo kilka razy to sięwkurzyłęm i odkręciłem radiator od karty , pasta była twarda więc ją zdrapałem i nałożyłem nową , lecz dalej dzieje się to samo ;/ Grafika mi pada czy co?

grafika to GF 9500GT(już stara ale dobrze mi służy, nawet pozwalała mi grać w BFa bad company).

Jaką pastę kolego nałożyłeś bo jeżeli taką za 5 zł , to nie oczekuj cudów .

pasta jest z firmy noctua

nawet najlepsza i najdrozsza pasta, zle nalozona, nie pomoze

XFX%20GeForce%209500%20GT07.jpg

nałożyłem ją na ten procesorek na karcie. no i radiatory są wytarte z kurzu.

Czyli chłodzenie pasywne?

tak to gf 9500 gt palit z pasywnym chlodzeniem.

Oj, może być kiepsko. Karty z chłodzeniem pasywnym są do pracy biurowej i prostych gier.

no ale jak napisałem na początku gra działąła poprawnie do tego miesiąca nawet w BFa bad company grałem bez problemu a teraz to mam problem np z world of tanks albo allods online i inne gry na ktorych karta musi sie troche wysilićwcześniej nie miałem takich problemów anwet gdy grałem przed rokiem w allods to nie miałem zcegośtakiego.

Karta mogła doznać uszkodzenia z powodu wysokiej temperatury pracy.

Jeśli ona ma pasywny cooler GPU a obudowa jest słabo wentylowana to chyba wiadomo, że absolutnym minimum jest zamontowanie (przy pomocy opasek zaciskowych) jakiegoś w miarę cichego wentylatora (np. Zephyr 70).