Karta graficzna przycina w grach - Intel HD3000 i GF 525M

Witam,

Mam problem związany z zacinaniem się grafiki w grach komputerowych

Może na początek napiszę jakie mam parametry laptopa:

http://s4.ifotos.pl/img/proc-i-ra_nssxhxs.png

Jaka wydajność:

http://s6.ifotos.pl/img/wydajnopn_nssxhnr.png

Mam dwie karty graficzne. Jedna jest zintegrowana, drugą włączam “na życzenie”. Domyślnie do gier mam ustawioną NVIDIA (o wyższej wydajności) ale wydaje się tak, jakby w ogóle nie była uruchamiana.

  • Intel® HD Graphics 3000 (zintegrowana)

  • NVIDIA GeForce GT 525M

Laptop kupiłem ponad pół roku temu ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu, żeby pograć w jakieś gry komputerowe.

Weźmy pod uwagę dwie: Mortal Kombat Komplete Edition i Neverwinter Online

MORTAL KOMBAT

Minimalne:

System: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 w wersjach 32-bitowych

Procesor: Intel Core Duo 2,4 GHz / AMD Athlon X2 2,8 GHz

Pamięć: 2 GB

Karta graficzna: Nvidia GeForcee 8800 GTS / AMD Radeon 3850

DirectX 10

Rekomendowane:

System: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 w wersjach 64-bitowych

Procesor: Intel Core i5 750 2,67 GHz / AMD Phenom II X4 965 3,4 GHz

Pamięć: 4 GB

Karta graficzna: Nvidia GeForcee GTX 560 / AMD Radeon 6950

DirectX 11

NEVERWINTER ONLINE

Minimalne wymagania systemowe:

System operacyjny: Windows® XP SP3, Windows® Vista SP 2, Windows® 7 lub Windows® 8.

Procesor: Dual-core 2.0GHz lub lepszy

Pamięć: 1GB RAM

Karta graficzna: Obsługa Shader Model 2.0 lub wyżej, GeForce 6800 lub ATI Radeon X850, 128MB+ RAM

Karta dzwiękowa: DirectX 9.0c – kompatybilna.

Połącznie z internetem: wymagane.

Zalecane wymagania systemowe:

System operacyjny: Windows® XP SP3, Windows® Vista SP 2, Windows® 7 lub Windows® 8.

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.8GHz lub wyższy.

Pamięć: 2GB RAM lub więcej.

Karta graficzna: GeForce 8800, ATI Radeon HD 2900GT lub lepsza, 512MB+ pamięci RAM.

Karta dzwiękowa: DirectX 9.0c – kompatybilna.

Połącznie z internetem: wymagane.

Wydaje mi się, że mam wystarczające parametry, aby np. Mortal Kombat działał bez problemu nie tylko na najniższych. Niestety. Mam wszystko ustawione na najgorszych parametrach a i tak się zacina. Wygląda to tak, jakby “oddychał”. Przez chwilę działa w miarę płynnie, potem zwalnia niemiłosiernie i znowu chwilę płynnie i tak na zmianę (chociaż często zdarza się tak, że spowolniony działa przez dłuższy czas.

Pomożecie? Nie mam pojęcia już co mogę zrobić.

PS. Mam najnowszy DirectX i sterowniki do kart graficznych zaktualizowane.

Obie karty graficzne są za “słabe” do tych gier (nawet na najniższych ustawieniach).

Pamiętam, że jeszcze jakieś 3 tygodnie temu kiedy w Mortal Kombat wybrałem opcję automatycznego dostosowania parametrów, ustawił je na średnie i nic się nie cięło. Wtedy tak, jakby “załapał” drugą kartę. Ale tylko raz się tak zdarzyło.

Czego w tym nie zrozumiałeś?

Przenoszę.

Program GPU-Z uruchom i daj do paska, pograj z 10 minut w grę i zobacz na dole programu GPU-Z jaka karta Ci się wyświetli i wiesz na czym grasz.