Karta graficzna sie bardzo nagrzewa

Witam.

Dokupilem do swojego starego sprzetu karte graficzna Voodoo Banshee 16MB pod PCI. Juz po 3 minutach pracy tak sie nagrzewa, ze nie mozna jej dotknac. CO moze byc tego przyczyna?

Jezeli to w czyms to pomoze to mam: PII 333Mhz 192MB RAM i Dysk IBM 40GB.

Pozdrawiam

hmm dziwne taka karta i bez radiatora nie powinna sie grzać :D, no i stąd pierwsze pytanie ma to w ogóle jakieś chłodzenie ??

możliwe też ze masz jakieś napięcia pochrzanione na magistrali albo karta walnięta

Karta nie ma zadnego chlodzenia. Jest tylko jeden wiatraczek na caly komp :wink:

Coraz bardziej zastanawiam sie czy z ta karta jest wszystko w porzadku…

A z tymi napieciami na magistrali to za bardzo nie rozumiem… Jasniej prosze :stuck_out_tongue_winking_eye:

noo na magistrali czyli na tej szynie PCI :P, możliwe też że na karcie jakieś duże opory są tam gdzie nie powinny i sie grzeje frańca:P, a stara karta działała stabilnie? tzn “chłodno” ? :smiley:

Stara karta to karta zintegrowana i nie zauwazylem zeby sie grzlala he he :wink:

Pozniej sproboje podpiac pod inne gniazdo PCI… Moze to cos pomoze…

snc

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw posty.JNJN

hmm no to ze zintegrowanej na tą chyba nie odczułeś zwiększenia wydajności? najprawdopodobniej to karta jest zchrzaniona radzę ją oddać i powolutku zbierać na nowy sprzęcik xD

No karta walnięta raczej, może też jest jakoś hardcorowo podkręcona na stałe (nie wiem czy w takich starych tak się da ale może :P)

Możesz kupić jakich chłodzonko na karte, podejrzewam że ta karta niema czujnika temperatury :lol: więc dużo nie zdziałamy, u mnie np. radiator na płycie głównej jest tak gorący że nie da się dotknąć a temperatura chipsetu 39-43 stopnie.

@ lukaszzek : Nie zauważyłem zwiększonej wydajności bo używałem ją zaledwie… 3 minuty? :wink: Właśnie zamierzam ją zwrócić :wink:

@ mafioz : Nie, nie… Ja W ten sprzęt już nie inwestuje :stuck_out_tongue_winking_eye: Ten komputer służy mi bardziej jako “poligon” :wink:

JNJN : Widzę, że nawracacie tutaj na poprawną polszczyznę. OK, tylko że ja mam uraz do prawego alt’a :slight_smile:

Pozdrawiam i życzę wysokiej wydajności sprzętu w ten jakże pogodny dzień :wink: He he…

Witam ponownie.

Przy użyciu karty wspomnianej wyżej mam jeszcze inny problem. Wszędzie pokazują się paski, teksty przy starcie systemu wyświetlane są na przemian czerwonym i białym kolorem. Czy to oznaka wadliwości karty?

Pozdrawiam

Bez wątpienia. Karta uszkodzona.