Karta graficzna sie przegrzewa

Witam, ostatnio zmieniałem płytę główną. Po zmianie karta graficzna w spoczynku osiaga 40-50 stopni a w obciazeniu nawet 100 stopni przez co komputer sie wylacza zeby nie spalic karty.
Co mam zrobic?

Karta ma sprawny wentylator ? Nałożoną pastę ?

Tak

Tak czy Tak/Tak ? :smiley:

O jakiej karcie mówimy ? Podaj specyfikację zestawu, system.

Tak/Tak

Specyfilacje:

Zasilacz MODECOM FELL II 300W
Płyta główna: G31M-S2L
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHZ
Karta graficzna: GTX 550 TI (Od gigabyte)
System: Windows 7 Ultimate N 64 bity

Masz słabiutki zasilacz.

Wiem ale na starej plycie glownej wszystko dzialalo

Zasilacz w zasadzie z czarnej listy a i jego moc szczytowa 300 w jest zbyt mała na ten zestaw. Musisz niestety zacząć od wymiany zasilacza. To, że na starej płycie wszystko działało nie jest w tym momencie argumentem. Praktycznie rzecz biorąc taki zasilacz z każdym dniem używania sprzętu zużywa się, a co za tym idzie jego kondycja spada. W tym przypadku zapewne pracuje na granicy swojej możliwości. Polecam obliczyć dokładnie niezbędną moc zasilacza dla twojego zestawu. Możesz to zrobić na przykład tutaj: https://www.enermax.outervision.com/ Następnie zamów nowy zasilacz i po jego zamontowaniu przetestuj komputer na przykład 3dmarkiem. Przegrzewanie karty graficznej czy jej nieprawidłowa praca może być efektem zużytego zasilacza.

Już znalazlem powód radiator od karty graficznej był odrecany i brakowało 1 srubki przez co radiator nie przylegał wymienilem paste zalozylem wszystko poprawne.
I w stresie nie przegracza 63 stopni

Ale zasilacz i tak wymienie

Witam, dodam jeszcze że mam zasilacz FEEL III 400ATX (400 w) ale czy będzie on kompatybilny z moją płytą główną?

wszystkie zasilacze ATX są kompatybilne z dzisiejszymi płytami głównymi ale na twoim miejscu nie babrał bym się z crapem od modecom i kupił bym np. BeQuiet system power 8 500W i miał święty spokój na lata i do ewentualnego upgrade sprzętu/kompletnej wymiany też będzie starczył bez problemu.

1 polubienie