Karta Graficzna - tajemnicza zmiana koloru

Panowie mam taki problem…miałem to na poprzednim komputerze w niektórych grach m.in GTA: SA. Było to swoiste przekłamanie kolorów zaznaczam ze moi znajomi nie mieli takiego problemu… Otóż na pewnych elementach jak np ploty i rowery zamiast koloru podchodzącego pod czarny itp mam odcień białego:( na nowym ku mojemu zdziwieniu również, czy to możliwe żeby jakiś syf przeszedł na niego z poprzedniego kompa…? ktoś z was miał taki problem? Mam nadzieję, że mi to wyjaśnicie bo ja już nie wiem co mam robić:(

tijs18 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nowe sterowniki zainstalowane? łaty do gry? problemy tylko w tej grze? czy karta graf. ma czujnik temp? jesli tak to sprawdź odczyty.

nie tylko nie pamiętam dokładnie wszystkich tytułów…Na starym komputerze miałem podobnie z GPU GeForce FX 5600 na Radeon 1600 było tak samo o dziwo. Teraz mam 9800GTX i znów jest ten problem, czy to możliwe żeby podczas kopiowania plików nowy komputer złapał jakiegoś zonka? Pamiętam, że na starym zaczęły się problemy od uruchomienia trailer’a do NFS U. Zaznaczam ze na nowym kompie żadnych takich aplikacji nie włączałem. Sterowniki są najnowsze jeśli chodzi o kartę graficzną, chipset. Mam nadzieję, że ktoś z was udzieli mi wskazówek bo jestem trochę załamany tym problemem.

Temp. 61 stopni w spoczynku w stresie jakieś 73 więc jak na ten model karty to zupełnie normalne

Dodam, że na poprzednim kompie standardowe formatowanie nie pomogło

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 18:21 został dopisany post przez tijs18

Panowie co mi radzicie mam to zignorować, czy alarmować serwis bo już sam nie wiem. Zerowanie dysku też nie dało efektu chyba, że źle wyzerowałem co jest małoprawdpodobne. Proszę o jakąś radę

Jeśli możesz to sprawdził bym na innym monitorze, lub innym kablu sygnałowym, jeśli monitor ma odpinany kabel. Kiedyś miałem uszkodzony kabel i mi zmieniało kolory na różowy.

tak to może być przyczyna

spr na innym monitorze i wtyczce - nadal to samo po prostu ręce opadają

Macie jakieś inne pomysły?