Karta graficzna trzeszczy po włączeniu gry

Cześć. Karta graficzna wydaje z siebie jakieś dziwne dźwięki po włączeniu gry. Pasty w komputerze są wymienione, na karcie graficznej zmieniłem chłodzenie z radiatora, na wiatraczek. Temperatury są jak najbardziej w porządku. Komputer również odkurzany był. Dzieje się to tylko wtedy, jeśli włączę grę z zaawansowaną grafiką 3D. Co jest nie tak? Karta graficzna to GeForce 9600GT. Komputer, jak i podzespoły, mają ok. 6 lat.

A przy jakim tytule występują w/w problemy ?

Jeśli włączę jakąś starszą gierkę, bo w takie lubię grać, to bardzo ciche jest trzeszczenie. Natomiast, jeśli włączę te nowsze gry, np. Test Drive Unlimited, to niestety słychać trzeszczenie. Nie jest to głośne, ale je słychać jednak.

Sprawdzałeś czy o wiatrak nie ociera jakiś kabelek / czy karta graficzna jest dobrze przytwierdzona śrubkami/przyciskami ?

Tak, sprawdzałem. Wiatraczek nie ociera o żadne kable, jak i karta graficzna jest dobrze przytwierdzona.

To zróbmy zadanie praktyczne - odpal taką grę i przy otwartej obudowie zobacz gdzie trzeszczy - w którym miejscu. Poza tym podaj model katy graficznej i info czy jest na gwarancji :slight_smile:

Obudowę boczną, mam praktycznie cały czas otwartą. Początkowo myślałem, że może dysk twardy tak  pracuje. Przykładam ucho to do dysku, to do karty graficznej i na 100% karta graficzna tak pracuje :slight_smile: Pracuje tak, jeśli coś wczytuje w grze. No a karta graficzna, już z pewnością nie będzie na gwarancji, bo ma już prawie 6 lat :slight_smile: Model - GeForce 9600 GT 512MB. 

Ooo miałem taki model i też zmieniłem z takiego powodu. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie problem objawiał się tym że wiatrak przy grafice jakimś cudem odpiął się od obudowy i nastąpiła 1-2 milimetrowa przerwa. Podczas kręcenia się uderzał o obudowę karty graficznej - sprawdź czy masz podobnie. 

Czy masz na myśli ten wiatraczek, który znajduje się na tylnej części komputera?

Zatrzym ręką wiatrak na karcie graficznej podczas trzeszczenia

Okej. Jutro to sprawdzę, i napiszę co jak. Tym czasem - dobranoc.

Witam. Problem w dalszym ciągu się powtarza. Podejrzewam, że jest to spowodowane tym, że karta ma już 6 lat i swoje przeszła. No, ale da radę coś z tym zrobić jeszcze?

to kondensatory piszczą… Nic z tym nie zrobisz i nic się nie stanie :smiley:

Nic się nie stanie z tą myślą bym się powstrzymał. Każdy sygnał z komputera coś oznacza.

mi piszczały już z 3lata chyba i nadal piszczą u innego użytkownika i wszystko jest okej :D