Karta graficzna umiera?

Witam
Od jakiegoś czasu zmieniłem sobie monitor, z della u2410f na LG 24MP60G-B. Od tego czasu, co jakiś czas ekran się przyciemnia na (0.5sekundy) i rozjaśnia szybko. Dodatkowo nasiliły się piski cewek, i gdy rozjaśniam ekran, wzrasta częstotliwość dźwięku. Nie wiem czy to jest zależne od monitora (być może inna konstrukcja zasilania). W każdym razie nie przeszkadzało mi to aż tak. Dziś chciałem uruchomić pc i pojawiły się napisy, jak zawsze (to setup press ctrl+s) i na tym się zatrzymało (migało _ ). Na płycie pojawił się kod B2. Myślałem że karta już pada, więc poczytałem, zmieniłem kartę na 8500gt (gdzie też zatrzymało się na 8500gt vga bios). Ostatecznie przełożyłem kartę do drugiego sloty PCIe 16x i o dziwo zadziałało. Co prawda najpierw gdy windows się ładował, to logo lekko przygasło i pc się zresetował, drugim razem było już wszystko ok. Chciałbym się zapytać w czym jest problem, czy to kwestia płyty, czy może karta już niedomaga, albo monitor jest kiepski. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Specyfikacja PC:
Lenovo S30 think station motherboard
Xeon e51650 **
Asus GTX 660 DC2OCPH-2GD5
Elementum e2
** LG 24MP60G-B