Karta graficzna używana do 30zł

Witam. Otóż używam w tej chwili karty graficznej ATI RADEON HD4650 1GB AGP i uważam że ta karta jest dużo za mocna na mój komputer.Wszystko się przycina. Miałęm wcześniej kartę FX 5200 i chodziła znakomicie na moim komputerku. Mój komputer to INTEL CELERON 2.80Ghz , 2GB RAM. Jaką byście polecili grafikę na mój komputer?

To dziwne, nie powinno się zacinać z powodu zbyt dobrej karty. Co konkretnie się zacina? Sterowniki zainstalowane, a stare usunięte? Przy takim procesorze wszelkie animacje flash w internecie będą się zacinać i i tak.

może chodzi o to że stara grafika miała 128mb i 64bit a nowa 1GB i 128bit

To tym bardziej powinno być płynnie bo karta ma większą przepustowość pamięci (128bit), powiedz kolego jaki masz zasilacz, być może nie domaga i stąd ścinki. Z dyskiem wszystko w porządku? Do 30zł to geforce 4mx albo radeon 9200, może 9500/9550

no właśnie co się przycina?

Bo jeśli np. gry to musisz ręcznie ustawić w nich poziom ustawień… Gry wykrywają mocniejsza grafikę, przy czym automatycznie ustawiają np na średnie lub wyższe… Inne programy tak samo mogły wykryć mocniejszą grafikę i się dostosowały ale procek nie wyrabia

napisz co się przycina

do biura nie nadaję się ati radeon hd4650 gorszy jest niż ten geforce fx5200 programy się bardziej przycinają zaś do gier to troszkę lepszy jest ati. A mi bardziej zależy na pracy biurowej niż na gierkach

Kubs94 , widzę że słabiutko się znasz, po prostu ta karta jest za mocna do twojego komputera. Radeon jest nie porównywalnie lepszy, poza tym Celeron jest cieniutki. Dopiero jakiś dwurdzeniowy pentium by ogarnął tą kartę.

olwt.jpg

To prędzej komputer jako całość niedomaga niż karta graficzna. Mogę Ci wysłać za 8zł (znaczy za darmo, 8zł za wysyłkę) GF5200 z tym, że nie wiem czy działa.

Szymek1987 a czy ta karta gf to jest fx? Bo Pan tak dziwnie napisał. Czy była ona podkręcana? Ile ma pamięci i bitów?

To GeForce FX5200 128MB/128Bit. Z tym, że nie wiem czy działa i nie mam jak tego sprawdzić.

Zakładam, że problem nie leży po stronie karty graficznej. Czy instalowałeś nowe sterowniki i usuwałeś stare po wymianie karty graficznej? Czy masz program antywirusowy? Czyścisz komputer ze “śmieci” przeznaczonymi do tego programami? Jakich programów biurowych używasz?

Tak komputer czyszczę programami i to bardzo często m.in CCleaner,JetClean,Wise Disk,Registry itp. Mam program antyvirusowy skuteczny, niezasobożerny MSE. Sprawdzałem Combofix, Malwarebytes, Spybotem, Dr. Web Cureitem! i nie ma wirusów. Nie wiem jakie są najlepsze sterowniki do mojej karty graficznej używam tych z płyty.

Doszła już karta? Działa?

Przepraszam że nie odpisywałem wszystko działa. Dziękuje

O, to super, że jednak działa, a coś zmieniła w działaniu komputera?

tak teraz jest wszytko kompatybilne z systemem. :slight_smile:

I działa wszystko szybciej niż z HD4650? :shock:

tak bo nie ma błędów

Dodane 29.03.2012 (Cz) 17:07

PROSZĘ SKASOWAĆ TEN CAŁY POST JEST ON ZBYTECZNY.