Karta graficzna VIA S3 chrome9 HC IGP w laptopie+vista

Witam.

Mam takową kartę w laptopie,

na początku chciał bym się dowiedzieć pare zdań na jej temat ogólnie czytałem że to jeden wielki ■■■■ :confused: ale gdzieś czytałem że można jej przydzielić nieco więcej ramu obecnie jest to integra i ciągnie ok 256 ram ale w sterownikach jej pisze że do 380 może wziąść pytanie jak ustawić jej by brała tyle ? czy to coś pomoże w ogóle ?? da rade ją jakoś przyspieszyć ?

pisze że całkowita dostępna pamięć graficzna to 380

a dydykowana pamięć graficzna to 256

czy coś się ustawia w rejestrze systemu ?? czy jak ?

mam 1GB ramu… więc zostaje mi 766… w Viscie mam punktacje do tej karty 2.0 :confused: reszta jest ok, prócz tej karty :slight_smile: czy jak dołoże jeszcze 1 GB ram to da coś ?

P.S. i czy ta karta obsługuje ten sterownik WDDM ??

nie przyspieszysz tej grafiki przydzielajac jej wiecej ramu - 256mb to dla niej az nadto,zmian dokonuje sie zapewne w biosie.

I tak nigdy nie zuzyje tych nawet 256mb, bo niby do czego…do tekstur ustawionych na low i grafice 1024x768, bo przeciez wiecej nie uciagnie?Niestety, jezeli myslisz o graniu we wspolczesne gry na laptopie …musisz kupic nowy.

Zamiast dokupowac dodatkowy 1gb ram, wywal viste , zainstaluj xp i bedziesz mial przyzwoitego smigacza biurowego oraz sprzet do starszych gierek.Ten uklad jest zupelnie przyzwoity,jedyne do gier sie za bradzo nie nadaje :wink:

Ja mam problemy z tą kartą w programie Pinnacle Studio 11 ( nie wyświetla się podgląd edytowanego matriału). Aktualizacja sterowników nic nie zmienia, może wyłączenie przyspieszenia DirectDraw i Direct3D by coś pomogło, ale nie mam pojęcia jak to zrobić - w “dxdiag” nie ma takiej możliwości, w ustawieniach karty też nie. Może jest jakiś programik, który sobie z tym poradzi, albo kodeki, które zdziałają cuda. Proszę o pomoc.