Karta graficzna w lapku nie obsługuje Aero

Witam,

otóż mam taki problem, że po wyłączeniu w moim laptopie (w podpisie jest model) karty zintegrowanej Intel HD 4000 i pozostawieniu włączonego tylko Radeona 7670M Windows przestał obsługiwać elementy Aero w Win 7. Próbowałem ściągnąć sterowniki, ale na stronie producenta znalazłem tylko AMD Catalyst który po włączeniu mówi mi, że “nie można wybrać AMD Catalyst, bo w komputerze zainstalowane jest niezgodne oprogramowanie”. Macie jakiś sposób, żeby włączyć to Aero? Szukałem już wszystkiego, ale nigdzie nie znalazłem sterowników do tej karty… Nie chcę korzystać z tego Intela, bo po odpaleniu jakiegokolwiek programu który bardziej obciąża grafikę (nie mówię o grach, ale na przykład do obróbki 3D), zwiesza mi się ona…

Sterowniki do twojej karty graficznej dla systemu Windows 7 i 8 x64 http://www.dell.com/support/drivers/pl/pl/pldhs1/DriverDetails?driverId=TCW15&fileid=2988273566

A masz laptopa z systemem czy bez? Bo jeśli z to prawdopodobnie masz sterowniki do HD7670 i problem nie leży w sterownikach. A jeśli kupiłeś laptopa bez systemu i instalowałeś na własną rękę system to mogą to być sterowniki. Jeśli nie miałbyś sterowników do HD7670 to w menadżerze urządzeń nie widziałbyś karty graficznej Radeona tylko nierozpoznane urządzenie podpisane “standardowy kontroler VGA” czy jakoś tak, więc jeśli masz w menadżerze urządzeń kartę graficzną AMD Radeon HD7670 i klikniesz na nią dwa razy LPM i w zakładce “Ogólne” dostawcą jest AMD czy ATi to sterowniki masz, chyba że dostawcą jest Microsoft to masz sterowniki systemowe od Microsoftu ale na nich powinno Ci działać Aero, bo chyba Microsoft nie strzelił sobie samobója dając sterowniki które nie pozwolą na sprawne działanie jednej z głównych wizualnie funkcji systemu.

Jeśli masz dwie grafiki to powinny się ona jakoś przełączać, czy to automatycznie czy ręcznie, zależy od modelu. Lenovo niektóre modele miały z przodu taki przełącznik który pozwalał na wybór karty graficznej. Więc jeśli masz laptopa Lenovo to zobacz może coś takiego masz. Jeśli nie to musisz mieć przełączanie grafik w sofcie. AMD i Intel to raczej wspólnej technologi do tego nie mają jak Intel i NVIDIA mają OPTIMUSA, więc zakładam że u Ciebie będzie to klik PPM na pulpicie i tam pierwsza pozycja w nemu jakiś menadżer do przełączania powinien być. Jeśli masz wybraną grafikę intela jako obecnie działającą, a ty ją wyłączasz to psujesz całą strukturę, a RADEON nie przejmie inicjatywy do puki mu nie powiedz. To tak jak byś miał dwa silniki w samochodzie - elektryczny i spalinowy przełączane za pomocą dźwigni, jedziesz i nagle psuje Ci się spalinowy, to elektryczny nie zadziała do puki nie przestawisz dźwigni. Tak samo jest z grafikami u Ciebie. Gdybyś miał grafikę NVIDIA to wówczas miałbyś technologię NVIDIA OPTIMUS która sama przełącza grafiki. Przed uruchomieniem jakiejś gry musisz wybrać że chcesz działać na grafice Radeona inaczej wszystko będzie działać na Intel. Ewentualnie zajrzyj do BIOSu, tam na pewno jest opcja by używać jednej grafiki - chociaż… Ja miałem laptopa z NVIDIA i Intel HD 3000 i miałem do wyboru aby użyć GMA(Intel) albo OPTIMUS(przełączanie grafik), nie było samej NVIDIA GeForce.