Karta graficzna w laptopie z grafiką zintegrowaną

Witam!

Ostatnio kupiłem laptop ACER Aspire 5730Z (nie mylić z TravelMate, bo w tym jest karta graficzna), w którym jest grafika zintegrowana. Czy jest możliwość zamontowania w nim karty graficznej, jeśli tak jakie to są koszta. Proszę o odpowiedź.

Nie ma takiej możliwości. To nie pecet, że możesz sobie wymieniać części jak chcesz. Jeśli miałbyś jakąkolwiek kartę graficzną, to czasami jest możliwość wymiany na trochę lepszy model. Ale Ty masz zintegrowaną, więc nic z tego. Ciesz się tym co masz (chociaż to ACER, więc nie ma z czego :stuck_out_tongue: ), a jak chcesz lepszą graficzną mieć, to kup nowego lapka.

a już miałem nadzieję :frowning: :cry: :placze: :expressionless:

a w ogóle dlaczeo napisaleś że skoro to acer to nei ma sie z czego cieszyć ? Na razie jest supre bo 3 ram i 32o twardziel jedynie grafa zwalona ale nfs most wanted na full detalach plynnie chodzi

Kolego, nfs most wanted wymaga karty graficznej z 32MB pamięci. Tyle to miała moja karta w kompie sprzed 5 lat. Laptopy Acer nie cieszą się rewelacyjną opinią. Miałem okazję kilka razy pracować na nich i nie powiem, że to coś specjalnego. No ale czego się spodziewać za taką cenę.

Nie wymieniłeś procesora jaki masz, a to jedna z najważniejszych rzeczy a laptopach, obok ramu. Dysk możesz sobie mieć i 40GB, na linuksa to świat i ludzie.

Kolego ardagast konkrety !

Stawiasz poważne zarzuty. Uargumentuj to stosownie.

Na razie Twoja argumentacja stoi na poziomie: “nie lubię laptopów Acer, bo nie podobają mi się marki, których nazwa zaczyna się na litrę “A””.

Już argumentuję.

  1. Laptopy bardzo awaryjne. Wprawdzie nie aż tak jak np. Aristo, ale ląduą w serwisach dużo częściej niż inne marki. (dane z PCWK)

  2. Jakość wykonania. Plastiki się wycierają. Obudowa nie jest złożona równo. Test nacisku (ściskasz laptopa w kilku miejscach palcami i słuchasz czy trzeszczy, czy elementy obudowy przemieszczają się w stosunku do siebie) wypada beznadziejnie.

  3. Kiepskiej jakości baterie, tzn. szybko się starzeją.

  4. Słaby serwis. Dzisiaj laptop jest sprzętem na który się pracuje. Gwarancja NBD czy D2D jest już standardem. Acer ma 1-2 tygodniowy czas realizacji reklamacji.

  5. Marnej jakości głośniki.

Oczywiście, stosuję tutaj wiele uogólnień. Być może są jakieś modele które odbiegają od tego co napisałem na plus. Swoją opinię czerpię z doświadczeń kolegów i swoich (musiałem kilka razy ratować dane z Acerów). Jeśli Acer ma zintegrowaną grafikę to nie jest to na pewno hi-end więc mówię, że nie ma się z czego cieszyć. Tyle.

Hmm… to jakiego laptopa powinienem był kupić do 1799 zł?? :?: takie cwaniaki. A mi się podoba taki jaki mam i śmiga, że aż miło, w porównaniu do pentium 4 z 256 ramu i gforce 6200 :slight_smile: :smiley:

Podobnie jak ardagast , profesjonalnych testów nie przeprowadzałem, ale miałem do czynienia z tymi Acer’ami i szczególnie mogę potwierdzić marną jakość wykonania i plastików.