Karta graficzna w nowym kompie dylemat gry

Witam, potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji w kupnie karty graficznej. Za miesiąc chcę kupić taki oto zestaw:

PŁYTA GŁÓWNA: Asus B150M-A/M.2 DDR4 s.1151. 299 zł

PROCEK : Intel i5 7400 775zł

RAM: GoodRam 8GB DDR4 2133 CL15 235zł

DYSK M.2 WD Green SSD M.2 240GB SATA/600 WDS240G1G0B. 365zł

Posiadam zasilacz ze starego kompa - 400W Corsair, mało używany:)

Problem jest z wyborem karty graficzej- chciałbym niekiedy odpalić jakąś gierkę: BF1, jakiś symulator wyścigów, Fifa 17. Oczywiście chciałbym grać bez żadnych ścinek,bo to nie fun strzelać w multiplayerze jak komp nie daje rady. Ale też jakieś 4K grafiki nie oczekuję, zatrzymałem się na grafice nvidia 9500GT i tak szczerze nie wiem jak to jest grać na wysokich ustawieniach:) Czyli chciałbym uniknąć 25fps ale też bez jakiś wodotrysków graficznych myślę że przeżyję…

Wyczytałem, żeby grać na Full HD i high ustawieniach to musiałbym zainwestować w gtx 1060 za jakies 1300 zł. Jest to prawie cena samego powyższego zestawu, także sporo;/

Pozatym 400W chyba by nie wystarczyło na powyższy zestaw z taką kartą graficzną, a kupowanie nowego zasilacza to 300zł + 1300 zł = 1600 zł za grafę i zasilacz

Więc może gtx 1050 539zł, albo MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB GDDR5 128bit PCI-e. 749 zł? Taką kwotę mogę zapłacić tylko pytanie czy wydaję pieniądze na coś co jest nic nie warte w stosunku do gier z 2017 roku.

osobiście widzę trzy scenariusze:

  1. gtx 1050 lub 1050Ti, pytanie czy wystarczają do grania w full HD- plusem jest że mogę kupić od razu

  2. zbierać dalej na GTX 1060 , pytanie czy wymagana jest zmiana zasilacza- minusem jest że taką kwotę uzbierałbym dopiero za kilka miesięcy

  3. A może jakaś wydajna, mało prądożerna używka? Nie wiem czy są takie:)

Jakieś sugestie? Czy GTX 1060 tak niszczy tańsze karty, że jest to warte dodatkowego tysiaka i czekania kilku miesięcy?

Mam 1050ti 4GB nie ma ścinek na BF1 w FullHD , ale wszystko może zależeć od danego egzemplarza karty .

Ghost Recon Wildland czasem się zacina ale to chyba wina dużych map.

Zgodnie z opisem, 1050TI nie potrzebuje dużo prądu i pobiera go z Pci-e, nie ma dodatkowych złączy zasilania.
Z kolei 1060 trzeba dodatkowo zasilić i nie pamiętam czy tam jest tylko jedna wtyczka potrzebna na 6pin czy dwie wtyczki. Jak kupujesz kartę warto zadbać o komfort pracy i kupić z podwójnym wentylatorem.
Wielkość RAM ma duży wpływ na przetwarzanie obrazu z gier zwłaszcza dynamicznych.

1050Ti 4GB byłaby bardzo dobrym wyborem dla takiego zestawu.

100-150zł więcej stoją już RX470 4GB, które są mocniejsze niż 1050Ti ale słabsze odi 1060 6GB ale tu musiałbyś zasilacz na 500-550W wymienić. Jeżeli nie wymieniasz zasilacza to 1050Ti 4GB i będzie Ci służyć przez sporo czasu :slight_smile: Jeżeli przesiadasz się z 9500GT to i tak “magia płynąca z ekranu” będzie Cie zadowalać :slight_smile:

[quote=“topgear, post:1, topic:523586”]
osobiście widzę trzy scenariusze:

  1. gtx 1050 lub 1050Ti, pytanie czy wystarczają do grania w full HD- plusem jest że mogę kupić od razu
  2. zbierać dalej na GTX 1060 , pytanie czy wymagana jest zmiana zasilacza- minusem jest że taką kwotę uzbierałbym dopiero za kilka miesięcy
  3. A może jakaś wydajna, mało prądożerna używka? Nie wiem czy są takie:)
    [/quote]ad 1. wystarczą, jak będziesz zjeżdżał z ustawieniami na medium przynajmniej.
    ad 2. Zbierałbym na Palita Jetstream. Poza tym może za te parę miesięcy wyjdą nowe karty, więc na rynku może cenowo się poprzestawiać.
    ad 3. GTX970. Półka wydajnościowa rx470.