Karta graficzna wyłącza się po "załadowaniu" Windowsa 8

Witam. Kiedy wyłączyłem mój komputer, a potem go włączyłem przy ładowaniu systemu stało się coś dziwnego. Nie jestem pewien czy 8 ładuje się do końca, bo ładowanie trwa sekundę i następuje “brak sygnału” na monitorze, co oznacza czarny ekran. Podczas boot’owania systemu wiatrak na k. graficznej się kręci, jednak gdy następuje czarny ekran wiatraczek staje w miejscu, ale komputer nadal chodzi tzn. świeci się itp… Przy włączaniu F8, gdy się ładuje pod koniec wszystko na ekranie się rozjeżdża i następuje czarny ekran z brakiem sygnału oraz wiatrak też pada. Pomoże ktoś? :frowning:

Marka i model zasilacza? Model karty graficznej?

Zasilacz: Chieftec Smart Series 500w (nie wiem jaki model dokładny)

K. graficzna: Nvidia GeForce 9800GT

Dodane 28.03.2013 (Cz) 13:04

Dobra, bez karty graficznej, na zintegrowanej komputer chodzi, zaraz napiszę czy “naprawiło” kartę :wink:

Dodane 28.03.2013 (Cz) 13:13

Wygląda na to że karta jest uszkodzona… podczas włączania się systemu występują artefakty.

no to karta do wymiany

Jeśli to nVidia z serii 7xxx, 8xxx, 9xxx to może po prostu luty nawaliły. Spróbuj ją wypiec w piekarniku, na youtubie jest wiele “przepisów” na nią :wink: Pamiętaj, że robisz to na własne ryzyko, ale właściwie nie masz nic do stracenia.