Karta graficzna z DisplayPort a monitor z DVI-D

Witam !

Chciałem zapytać czy będę mógł podłączyć ten monitor http://allegro.pl/monitor-samsung-s24a300bl-led-full-hd-5ms-dvi-i1942291637.html z wejściem DVI-D z tą kartą graficzną z portem DisplayPort http://www.komputronik.pl/product/136628/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTX_560Ti_MSI_TWINFROZ_OC_2048MB_PCI_E_TWINFROZ_OC.html . Gdzieś czytałem, że DisplayPort jest wstecznie kompatybilny z DVI-D i HDMI ale wolę zapytać specjalistów niż kupić w ciemno :wink: i jakiej będę potrzebował przejściówki ?

Dzięki z góry i pozdrawiam :slight_smile:

MJM

Mam wrażenie, że w opisie jest błąd i powinno w nim być:

Też się trochę dziwiłem, bo na zdjęciach to wygląda jak DVI (to w karcie graficznej). Ale nie znam się aż tak, może DVI jest podobne bardzo do DisplayPort ? A jeśli do jednak DVI w karcie graficznej to jakie ? DVI-D czy DVI-I ? Dzięki Cedar, niech ktoś się jeszcze wypowie :wink:

Mało jest podobne:

http://pl.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

http://display-port.pl/faq.htm

http://appleblog.pl/img/2008/10/graphic … 081014.jpg

http://www.amazon.co.uk/Apple-DisplayPo … B002ERZGKQ

Fakt, zwłaszcza wejście :wink: ale dalej nie wiem czy to DVI-D czy DVI-I , bo monitor ma tylko DVI-D.

To jest bez znaczenia, poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Nie bardzo, to inna bajka. Czysty DisplayPort nie jest za grosz kompatybilny wstecznie. Z drugiej strony są “mutacje” pokroju DP++ przepuszczające (pass-through) zdaje się sygnał HDMI / DVI-D. Tyle, że to de facto normalne HDMI / DVI wykorzystujące mechanicznie złączki DisplayPort.

Na 99% DVI-I. Cięzko znaleźć kartę z DVI-D, a DVI-A to już skrajna egzotyka (o ile w ogóle występuje w praktyce).

Czyli jeśli w monitorze jest DVI-D a na karcie DVI-I to połączę wszystko bez problemów ? I obraz będzie przesyłany cyfrowo ?

Zgadza się.

Dzięki wielkie :wink: temat do zamknięcia.