Karta graficzna z indeksem min 5 wg Win7


(Macio117) #1

Witam,

potrzebuję jak najtańszej karty graficznej[dedykowanej, lub zintegrowanej - płyta główna, lub procesor], która ma indeks min 5 wg Windows 7[komputer/właściwości].

Jest jakiś wykaz, który opisuje, że dana karta uzyskała min 5 w indeksie karty graficznej.

Pozdrawia,

Maciek.


(igrek) #2

Indeks indeksem, radeon HD 4850 ma taki indeks, chociaż nie wiem czemu się akurat tymi cyferkami kierujesz, w laptopie mam ponad 5 na każdym podzespole, a wydajnością nie grzeszy.


(Macio117) #3

Tutaj nie chodzi o moje widzi misie, ale takie oczekiwania ma klient :slight_smile:

A te integry w procesorach FM1 mają tyle?


(OgiX) #4

"Te integry w procesorach FM1" trochę się od siebie różnią między modelami... Niestety mało gdzie w testach podają WEI dla wersji desktopowych: A6-3650 Ogólnie dla A6 waha się w okolicach 6-6,6.


(ra-v) #5

Więc mu pokazać raz że karta o indeksie 4.5 chodzi płynniej niż ta z 6 i zrozumie.


(Rovou5hou) #6

GPU w A6-3500 po podkręceniu szyny o 40% miał grubo ponad 5. Niestety nie testowałem bez podkręcenia, a sprzęt już poszedł do klienta. Swoją drogą fajny procek za te $. Po wspomnianym O/C płynnie grało się w Mass Effect 3 w rozdziałce 1080p i z włączonymi efektami, cieniami itp. Cały komp (bez monitora i peryferiów) przy zwykłym surfowaniu w necie lub pracy biurowej w zasadzie nie przekraczał 40 W całkowitego poboru z gniazdka. Na jesieni, gdy pojawi się desktopowe Trinity kupię pewnie coś takiego dla siebie. Oczywiście zakładając dalszą rozsądną politykę cenową AMD.


(Macio117) #7

A jaki ma index procesor Pentium G860? Chodzi tylko o index GPU.