Karta graficzna z MAC w PC

Witam.

Mam kartę graficzną NVIDIA GeForce 8800 GT, niestety ale jest ona pod komputery typu MAC. Czy ktoś na tym forum próbował zainstalowac taką karte w PC, albo chociaż ma jakąś wiedzę na ten temat? Czytałem, że ludzie instalują i im działa - tak bezpośrednio czy potrzebna jest modyfikacja biosu?

plyty glowne macintosha i pc roznia sie tym ze mobo pc posiada bios a plyta do maca posiada uefi. jezeli port jest taki sam (PCI-E) nie ma zadnych przeszkod.

Tak, port jest taki sam - właśnie PCI-E. Twój post skłonił mnie do tego aby zainstalować tą kartę w PC ;). Podączyłem. Odpalam PC i wszystko pięknie się uruchamia (brak sygnałów o jakimś błędzie z głośniczka systemowego) ale nie ma obrazu. Karta uszkodzona czy właśnie trzeba przeflashować ją na wersje pod PC?

a masz pewnosc ze ta karta napewno dziala pod macem? bo nie wydaje mi sie aby nvidia tez zabezpieczala jakims firmware grafiki…

nargoriel , Jeśli robią sprzęt na zamówienie Apple (np. kilka tysięcy sztuk) to mogą zabezpieczyć jakimś kluczem, który musi współgrać z UEFI płyty głównej. Zamawiający sobie tak życzy to producent robi - jaki dla niego problem zmienić kilka bitów w biosie? To nie nVidii wymysł tylko zamawiającego.

Nie ma pewności czy karta jest sprawa - kolega wymontował ją w Niemczech z jakiegoś MAC’a z wystawki. Więc teraz pytanie czy skoro po podłączeniu jej do PC komputer się włącza ale nie ma obrazu to jest to wina, że jest to karta z MAC’a i trzeba ją przeflashować czy po prostu jest uszkodzona i stąd ten brak wyświetlania obrazu?

warto by bylo ja sprawdzic na innym komputerze, jednak obawiam sie ze cedar moze miec racje, trzeba by bylo na google poczytac czy grafiki z macintoshow tez sa zabezpieczane.