Karta graficzna z outletu

Tylko ciekawi mnie, dlaczego gwarancja sprzedawcy / sklepu, a nie producenta. Teraz zauważyłem że obniżyli cenę do 1519 zł :smiley:

I to jest dobre pytanie :slight_smile:
Nie zawsze musi być gwarancja producenta dla odbiorcykońcowego, ona jest dobrowolna, ALE istotna z punktu ewentualnej naprawy (gwarancja producenta obejmuje zwykle dystrybutora i dalej erwis). Zawsze musi być gwarancja sklepowa-dystrybutora i to w określonym ustawa okresie (2 lata). Tutaj sklepową masz, sklep jest duży i to jest w miarę bezpiecznie. W poprzednich miałeś pseudo gwarancje od pośrednika, bez gwarancji sklepowej, i bez ew. producenta.

Mam nadzieję, że mniej-więcej rozumiesz;)
Pan Józio, bez gwarancji ze sklepu gdzie kupił nie ma też i tej producenta, więc przyjmie od Ciebie i naprawi młotkiem lub wypieczce Ci w piekarniku, bo serwisu już dla produktu nie ma;)-

1 polubienie

Na innej aukcji, ta sama karta, nowa, też ze sklepu: https://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1070-8gb-aero-itx-oc-i7632472120.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed#shippingInfo
ma gwarancję producenta / dystrybutora 2 lata. Na Morele ma normalnie 3 lata, ale sprzedawcy.

Dostałem taką odpowiedz z X-kom:
Uprzejmie informujemy, iż produkt został wysłany do autoryzowanego serwisu producenta, który nie stwierdził żadnych usterek i jest on w pełni zgodny ze specyfikacją, a co za tym idzie naprawa nie została dokonana.
Pragnę również poinformować, iż nie testowaliśmy sprzętu pod kątem piszczących cewek i nie jesteśmy w stanie zagwarantować czy występują. Jednakże biorąc pod uwagę zadowolenia Klientów nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Dodam również, iż w przypadku braku satysfakcji przysługuje prawo zwrotu do 15 dni kalendarzowych. Termin liczy się od następnego dnia po dniu, w którym konsument otrzymał rzecz.

Czyli według serwisu karta powinna być sprawna, sprawna wiec być powinna (no chyba, że ja kiedyś matka miała: najpierw serwis twierdził, że telefon OK, a potem ślady zalania w nowym egzemplarzu znalazł :)).
Cóż, Jeżeli chcesz ten model, odpowiada Ci cena, godzisz się na te ryski na obudowie co miała z uzytkowaia, to bierz. Wybór na 100% lepszy od “Janusz mining & trade company”.

Kolega Nameziss podawał link do tej karty Gigabyte już wcześniej. Aktualnie jest za cenę 1660 zł: https://www.x-kom.pl/p/309923-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-8gb-gddr5.html
To chyba jednak warto dopłacić 160 zł za nową? :smiley:

Zdecydowanie, zwłaszcza, że gdzieś na święta może będzie w tej samej cenie na promocji…

Tak się zastanawiam, czy nie poczekać na nowe RTX 2060, które mogą się w styczniu pojawić. Nie powinny być droższe od aktualnych 1070, a mogą być wydajniejsze. Chociaż zdaję sobie sprawę, że musiałbym wtedy zmienić procek na mocniejszy.

a co tam masz pod maską?

Mam i5 6600 (bez K), GTX 750 Ti, 1x8 Gb RAM 2133, zasilacz XFX TS 550.

Procek dobry, ale do mocnych kart mu może trochę mocy i wątków brakować

single channel, to nawet - 10/15% wydajności :wink:

No ja myślałem właśnie żeby kartę teraz kupić, a w niedalekiej przyszłości dać mocniejszy procek i dołożyć pamięci, ewentualnie zmienić na nowa platformę AMD. Tylko że nie wiem czy inwestować w 1070, jak niebawem się pojawią nowe 2060.

750 Ti chyba pozwala na grywalne FPS, więc bym się wstrzymał. Po pierwsze nawet jak RTX 2060 nie będzie widocznie mocniejszy (całkiem możliwe) to jest szansa, że 1070 potanieje.

1 polubienie