Karta graficzna za 500-600zł

Witajcie. Własnie sprzedałem wysłużonego już HD 7850, chciałbym was podpytać do kupić teraz, aby odczuć różnicę? wybór mam spory,  GTX 680, GTX770, różnojakie radeony R9 280… po GTX 950 albo radeona RX460. No właśnie, co wybrać? Teoretycznie GTX770 jest tu chyba najszybszą kartą, ale jednak jest dość wiekowa i wiem że może okazać się w praktyce wolniejsza niż  np. GTX 950. To tak na mój rozum, ale od kilku lat nie jestem już w temacie i moja biegłość zakończyła się gdzieś mniej więcej na epoce Geforce z serii 200 i Radeonów HD 4000 :slight_smile: Więc pytam Was, forumowiczów o zdanie. W grę wchodzą karty używane

Bierz używanego R9 280X. Z używanych kart w tej cenie to będzie chyba najlepsza propozycja. Wydajnościowo będzie mniej więcej na poziomie GTX-a 770, ale Radeony znacznie lepiej znoszą próbę czasu, jeśli chodzi o wydajność niż GTX-y. Sam też chce ją sobie kupić. Porównaj sobie teraz co ta karta robi z Twoim poprzednim GTX-em 7850 - http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/radeon-hd-7850-vs-radeon-r9-280x

Dzięki za odpowiedź. Odnośnie R9 280X czytałem opinie, że są dość awaryjne… To prawda ? 

Jeszcze nie miałem, więc nie wiem :slight_smile:  Ale nie wydaje mi się żeby były bardziej awaryjne niż inne karty. Pewnie jak zawsze zależy od danego egzemplarza…