Karta graficzna za ok. 800zł

Planuje zakup karty graficznej za ok. 800zł, co byście polecili w tej cenie?

osobiscie zastanawiam się nad GeForcem 7800GS np.

od Galaxy

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=2440&prid=kgPCX7900GSGal256+12Za+BO

lub Asusa

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=2440&prid=kgPCX7900GSAsu256+TOP+BOX

co sądzicie na temat tych kart? czy się opłaca? czy opłaca się także dopłacić ok. 150zl za Galaxy z 512MB pamięci? proszę o wasze propozycje :slight_smile:

i jeszcze jedna sprawa… czy mój zasilacz udźwignie taką karte?

jeśli nie to dajcie wasze propozycje na zasilacz. Osobiscie mysle nad jakims Taganem 430W… ale nie wiem czy warto wylozyc na to 300zl…

Oczywiście wiesz, że podałeś 7900? :slight_smile:

Z dwóch podanych propozycji lepszy Galaxy, głównie dlatego, że nie zawiera “gratisowej” gry i jest dzięki temu tańszy. Obie karty niemal identyczne pod względem wydajności, a podatność na podkręcanie to raczej kwestia nie modelu czy producenta, a pojedynczej sztuki :slight_smile: Wybór dość dobry, choć osobiście wstrzymałbym się z zakupem (masz x700 a w końcu taka zła nie jest), conajmniej do wydania Windows Vista i wyjścia kart ze sprzętowym DX10. Zbierzesz więcej pieniędzy, a i zakup będzie bardziej przyszłościowy.

Co do zasilacza - mam niemal identyczną konfigurację jak Ty, różnimy się napędem DVD i marką dysku - jeden szczegół jest tu ważny - czy zasilacz ma wyjście zasilania dla GPU (karty graf.)? Jeśli tego nie znajdziesz to pozostanie kupno przejściówki, a z nimi bywa… różnie…

Co do zasilacza to powiedz czy ma on przedrostek Feel?

tak, jest to standardowy zasilacz dodawany do obudowy Modecoma jaką właśnie mam… dlatego właśnie się pytam czy da rade…

no i żadnej końcówki PCI nie znalazłem przy tym zasilaczu…

oczywiście chodziło mi o 7900GS :slight_smile: to tylko zły klawisz przyciśnięty bo 7800GS jest przecież tylko na AGP

a i czy mi się wydaje czy ten GF7900GS od Galaxy z Zalmanem nie ma żadnego chłodzenia pamięci? niepotrzebne?