Karta graficzna źle wyświetla obraz

Karta graficzna w pewnym momencie zaczęła wyświetlać taki oto obraz, dodatkowo spadłą rozdzielczość ekranu do minimum bez możliwości zmiany. Wygląda jak awaria sprzętowa, choć nie rozumiem dlaczego zmieniła się rozdzielczość. Zdjęcie komórką przedstawia problem, jakieś sugestie?

dsc00039to.jpg

Karta na śmietnik.

uszkodzony sprzęt elektroniczny należy utylizować a nie wyrzucać na śmietnik

Może piekarnik?

http://www.dobreprogramy.pl/Shaki81/Ogo … 29404.html

http://www.dobreprogramy.pl/DjLeo/Gotow … 28311.html

Ja bym proponował grilla. XD

Najprawdopodobniej zimny lut, też o tym myślałem. Zresztą (nie mój komputer) właściciel nie ma nic do stracenia…

Hej,

Jeśli karta się posypała, to jest błędnie w systemie wykrywana. Nie działa więc sterownik producenta sprzętu, a do karty przyporządkowywany jest sterownik wbudowany w system - najczęściej standardowy sterownik karty VGA. Czasami - przy poważnych uszkodzeniach - nie jest przyporządkowywany nawet taki - urządzenie działa więc bez sterownika.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Moim zdaniem to jest coś od pamięci a nie od GPU no ale…

karta na śmietnik a jak chcesz sie bawić w utylizacje to jeszcze do tego dopłacisz :slight_smile:

W takim razie co proponujecie w zamian GF 8800GT 512?

a ile możesz wydać na kartę ?

A przesmażyłeś? GT 8800 powinien się poddać. To częsta usterka w tym modelu i pokrewnych myślę, że jest szansa na podtrzymanie życia tej karty. A jeśli chcesz kupić nowa to sprawdź chociaż zasilacz (Ile W i jaki model) dla orientacji.

Hej,

No tak, w 99% przypadków takie zachowanie to efekt uszkodzenia pamięci graficznej karty. Zostaje więc 1% na inne. :slight_smile:

Karta na AGP czy PCI-E?

Dokładnie - karta i tak się do niczego nie nadaje, więc nic nie ryzykujesz. No może poza tym, że uda się ją wskrzesić do życia. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Komputer nie jest mój - znajomego. Myślę, że nie będzie zadowolony z dodatkowych wydatków, zwłaszcza że ten komputer był niedawno składany z używanych części.

Kartę muszę od niego odebrać i sam spróbuję ją odratować.

Karta graficzna to dokładnie 8800GT Zotac AMP.

był niedawno składany z używanych części No to karta może już być wypieczona, sprawdź przed “operacją” czy ma kondensatorki całe i czy nie jest przypalona.

OK. Sprawdzę jak wpadnie mi w ręce.

Co byście polecili jak ta jednak zejdzie…?

po wyglądzie to nic nie wywnioskujesz! jak karta ma artefakty to na śmietnik. Możesz tam sobie pogrzebać ale ta karta ma myślę że na 80% ma przegrzany układ graficzny tak zwany GPU.

Wiele już doświadczyłem na swoich kartach graficznych :stuck_out_tongue:

Hej,

Generalnie zostaje więc jeszcze 20% na inne ewentualności. Nic nie szkodzi spróbować wypalanki. Te czasami dają naprawdę dobre rezultaty i karty ciągną jeszcze swoje zadanie przez miesiące…

Bardzo wiele zależy od dostępnego budżetu. Ile kolega może na nową kartę przeznaczyć?

Pozdrawiam,

Dimatheus

No dobra, wypaliłem ją. Nie wiem czy jest OK, BIOS poszedł bez zakłóceń. Systemu nie odpalałem, bo nie mam dysku z systemem na obecną chwilę. Założyłem radiatory, napastowałem i tyle mojego… muszę oddać kartę bo nie będę miał czasu na testy.

Jednak cały czas podchodzę sceptycznie do tego typu naprawy, dlatego myślę że i tak niedługo karta padnie. Budżet myślę w okolicy 100zł pod płytę Foxconn P35 i Intel 8200.

Hej,

Jeśli wcześniej nawet przy BIOS’ie i starcie pojawiały się problemy, a teraz ich nie ma, to przynajmniej na jakiś czas problem jest rozwiązany. Reanimowałem jakiś czas temu kartę w podobny sposób i działa do dzisiaj.

Nikt nie zna dnia ani godziny. :stuck_out_tongue:

:arrow: Jakieś specjalne wymagania platformowe czy nie ważne, czy Radeon, czy GeForce?

:arrow: Rozumiem, że karta ma być jak najwydajniejsza - jak na tą cenę oczywiście?

Pozdrawiam,

Dimatheus