Karta graficzna - zmiana wydajności komputera

Witam

otóż mam pewne pytanie, aktualnie mój config ogólnie wygląda następująco:

AMD Athlon 2000+ XP (1,7GHz)

512 MB RAM 400MHz

HDD 80 GB

RADEON 9550 128 MB

Mam możliwość kupna GeForce 7600 GT, tylko nie wiem czy się opłaca.

Czy sama zmiana karty z tej którą aktualnie mam na właśnie GF7600GT podniesie znacznie wydajność głównie w wymagających grach?

edit// pragnę jeszcze nadmienić, że płyta główna obsługuje AGP 8x i takie opcje powyższy kart wchodzą w grę.

moim zdaniem odczujesz wielką różnicę. porównując radka tego co masz i gfa w testach w 3dmarq to “nie ma z czego zbierać” ten radek :]

Tezarrus ale jest kwestia że procek może spowalniać kartę … i wydaje mi się, że trochę będzie.

Lepiej chyba kup 7300GT -

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=6348

Chyba że tego 7600 jakiś kumpel ma do sprzedania, taniej i wiadomo że 100% działa to możesz kupić ale procek ją troche będzie ograniczał i RAM jak będziesz chciał w nowsze gry grać.

Porównujesz " gówn o do twarożka "

Ram będzie ograniczać wydolność

no cóż… ewentualnie mogę zrezgynować z karty graficznej i zainwestować w płytę główną i procka Celeron 3,33 GHz…

a ile masz pieniędzy na wydanie?

~500 zł góra 550.

No i jak człowiek ma w coś zainwestować to nie wiadomo w co.

Miałem już pomysł żeby Driving Force Pro bo symulatory to moje ulubione gierki a mam już przestarzałą kierownicę tracer’a, później był pomysł rozszerzyć RAM, później płyta główna + proc, później… :smiley:

Wedlug mnie jak chce Ci niedrogo sprzedac to bierz i sie nie zastanawiaj a procek podkrecisz troche i co najwyzej troche bedzi ci ja hamowal co i tak osiagi bedziasz mial o wiele lepsze a co do Celerona to odradzam :stuck_out_tongue: Ja mam Bartona 2500+ i GF7600GS i mam ok 8500tys w 3dmark03 a po podkreceniu (do 7600gt) to ponad 11000 wiec jeszcze nie najgorzej

nie, nikt mi niedrogo nie chce sprzedać :slight_smile: a szkoda, ale wtedy bym się nawet nikogo o zdanie nie pytał tylko bym brał :smiley:

Wiem ze gosc mial Athlona 1700+ i w 3d Marku03 mial cos ok 7600 na Palit 7600gs ddr3(taka jak moja) wiec ty napewno bedziesz mial lepiej na 7600GT i 2000+

oj, z czystej ciekawości pobrałem tego 3dmarka 03 i 2175… chyba sie skuszę na 7600 GT, a za niedługo zmienie płytę, procka i ram :smiley:

Jak ma tego Athlona na rdzeniu Palmino to o podkręcaniu nie ma co myśleć podniesie o 100 MHz różnicy nie zobaczy a temperatura będzie spora nie wiadomo czy komputer wstanie jak nie wstanie to robi się reset biosu.

zamiast-weż 6800xt - 512 RAM i będziesz jechał we wszystko

-aż miło - sama karta niewiele zmieni

znalazłem chyba rozwiązanie :smiley:

czy ta karta może się równać z GeForce 7600 albo chociaż 7300 ? :

Asus Radeon X1650Pro 256MB DDRIII /128bit/ TV DVI (AGP)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_74&products_id=6954

No i do tego np. jeszcze 512 MB RAM (razem będę miał 1GB) no i…

I co Wy na to ?

Jestem tego samego zdania tak będzie lepiej.

dobra, panowie, dziękuje za wszelką pomoc, uchroniliście mój portfel bo się decyduję na tę kartę co kolega angel1122 zaproponował GF7300GT.

Do tego dokupuję 1GB RAMu (razem 1,5GB) i śmigam we wszystko :slight_smile:

Miło, że pomogłem :slight_smile: