Karta graficzna - zmiana wydajności komputera

(Mastermid) #1

Witam

otóż mam pewne pytanie, aktualnie mój config ogólnie wygląda następująco:

AMD Athlon 2000+ XP (1,7GHz)

512 MB RAM 400MHz

HDD 80 GB

RADEON 9550 128 MB

Mam możliwość kupna GeForce 7600 GT, tylko nie wiem czy się opłaca.

Czy sama zmiana karty z tej którą aktualnie mam na właśnie GF7600GT podniesie znacznie wydajność głównie w wymagających grach?

edit// pragnę jeszcze nadmienić, że płyta główna obsługuje AGP 8x i takie opcje powyższy kart wchodzą w grę.

(Tezarrus) #2

moim zdaniem odczujesz wielką różnicę. porównując radka tego co masz i gfa w testach w 3dmarq to "nie ma z czego zbierać" ten radek :]

(Angel1122) #3

Tezarrus ale jest kwestia że procek może spowalniać kartę ... i wydaje mi się, że trochę będzie.

Lepiej chyba kup 7300GT -

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=6348

Chyba że tego 7600 jakiś kumpel ma do sprzedania, taniej i wiadomo że 100% działa to możesz kupić ale procek ją troche będzie ograniczał i RAM jak będziesz chciał w nowsze gry grać.

(Wujek 15) #4

Porównujesz " gówn o do twarożka "

(Mlajtner) #5

Ram będzie ograniczać wydolność

(Mastermid) #6

no cóż... ewentualnie mogę zrezgynować z karty graficznej i zainwestować w płytę główną i procka Celeron 3,33 GHz...

(Krzys92) #7

a ile masz pieniędzy na wydanie?

(Mastermid) #8

~500 zł góra 550.

No i jak człowiek ma w coś zainwestować to nie wiadomo w co.

Miałem już pomysł żeby Driving Force Pro bo symulatory to moje ulubione gierki a mam już przestarzałą kierownicę tracer'a, później był pomysł rozszerzyć RAM, później płyta główna + proc, później... :smiley:

(Kammil87) #9

Wedlug mnie jak chce Ci niedrogo sprzedac to bierz i sie nie zastanawiaj a procek podkrecisz troche i co najwyzej troche bedzi ci ja hamowal co i tak osiagi bedziasz mial o wiele lepsze a co do Celerona to odradzam :stuck_out_tongue: Ja mam Bartona 2500+ i GF7600GS i mam ok 8500tys w 3dmark03 a po podkreceniu (do 7600gt) to ponad 11000 wiec jeszcze nie najgorzej

(Mastermid) #10

nie, nikt mi niedrogo nie chce sprzedać :slight_smile: a szkoda, ale wtedy bym się nawet nikogo o zdanie nie pytał tylko bym brał :smiley:

(Kammil87) #11

Wiem ze gosc mial Athlona 1700+ i w 3d Marku03 mial cos ok 7600 na Palit 7600gs ddr3(taka jak moja) wiec ty napewno bedziesz mial lepiej na 7600GT i 2000+

(Mastermid) #12

oj, z czystej ciekawości pobrałem tego 3dmarka 03 i 2175... chyba sie skuszę na 7600 GT, a za niedługo zmienie płytę, procka i ram :smiley:

(Emilmlo) #13

Jak ma tego Athlona na rdzeniu Palmino to o podkręcaniu nie ma co myśleć podniesie o 100 MHz różnicy nie zobaczy a temperatura będzie spora nie wiadomo czy komputer wstanie jak nie wstanie to robi się reset biosu.

(Mlajtner) #14

zamiast-weż 6800xt - 512 RAM i będziesz jechał we wszystko

-aż miło - sama karta niewiele zmieni

(Mastermid) #15

znalazłem chyba rozwiązanie :smiley:

czy ta karta może się równać z GeForce 7600 albo chociaż 7300 ? :

Asus Radeon X1650Pro 256MB DDRIII /128bit/ TV DVI (AGP)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_74&products_id=6954

No i do tego np. jeszcze 512 MB RAM (razem będę miał 1GB) no i....

I co Wy na to ?

(Rastko1) #16

Jestem tego samego zdania tak będzie lepiej.

(Mastermid) #17

dobra, panowie, dziękuje za wszelką pomoc, uchroniliście mój portfel bo się decyduję na tę kartę co kolega angel1122 zaproponował GF7300GT.

Do tego dokupuję 1GB RAMu (razem 1,5GB) i śmigam we wszystko :slight_smile:

(Angel1122) #18

Miło, że pomogłem :slight_smile: