Karta graficzna zmiana z 2d na 3d

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy przy moim komputerze moge wyświetlac gry w 3D?

Geforce GTX460, Intel pentium dual core 2.5gHz podkręcony do 3.7gHz temp 34 stopnie, 4gb DDR2 ,P35,Zasilacz markowy 600W i monitor LG flatron

Na pudełku od karty pisze coś o 3D. Czy moge włączyć Calla założyć okulary i cieszyć się 3D?

Komplet aktualnych sterowników do płyty głównej i karty graficznej zainstalowany?

Taak komputer nowy kupiony 2 dni temu ;D

wystarczy odpalić jakąkolwiek grę w 3d i będziesz miał to wymarzone 3d :stuck_out_tongue:

Na serio? Wystarczą okulary ?Jakie to gry ? Black OPS jest w 3d?

Po pierwsze, ja mam sterowniki 260.89(oczywiście mogą być nowsze, albo ciut starsze) i w panelu się włącza stereoskopowe 3d, i trzeba kupić okulary na allegro, ja dałem za red-cyan 1zł +wysyłka ale efekt w gta4 innych grach np heroes5/kings bounty legenda bezcenne:). Tylko nie wiem jak będzie to działać, bo np w gta4 musiałem obniżyć detale bo zamulało, ale jak ustawiłem sobie odpowiednio, to fruwające papiery przed nosem, fajny efekt. Tylko że to nie to co byś miał z tymi okularami od nich itp. bo tu nie trzeba mieć monitora 120hz 3d, okularów za ok 500zł+ , jedyny minus to brak oryginalnych kolorów. Bo widzi się w red-cyan(niebieski).

chodzi o 3d w okularach ? to nie wiem, czy ale wydaje mi się, że to okulary robią ten efekt :stuck_out_tongue_winking_eye:

Sterownikach włączasz kreator, jeśli błędzie odpowiesz to Ci nie włączy stereoskopowego efektu 3D. Nie każda gra będzie działać, ale przypomniało mi się jak grałem chwilkę w battlefield bad company2 w 3d, ale to nie zbyt dobrze się gra, bo nie do końca się dobrze widzi.

Jak mam włączyć to steroskopowe 3d?

Prawy przycisk myszki na pulpicie potem wybierz panel sterowania, a w panelu poszukaj " Uruchom kreatora konfiguracji", będzie tam gdzie drzewko jest od 3d-czyli stereoskopowy obraz 3D.

A póżniej możesz te 3D wyłączać odhaczając “Włącz stereoskopowy obraz 3D” Pamiętaj to zabiera ok 30mb pamięci na grafice.

Ale przecież żeby oglądać filmy w 3D trzeba mieć specjalny telewizor i odtwarzacz Bluray na standardzie HDMI1.4. Mój monitor nie jest za 2 tysiaki i napewno niema odświerzania 120 Hz. Słyszałem coś o Nivida 3D Vision i że do tego musze mieć jakiś nadajnik podczerwieni. To raczej niemożliwe aby udało mi się odtworzyć grę w 3D a nawet jeśli to jakiej byłaby jakości?

Przecież pisze o stereoskopowym 3D !!

To tylko kolor Czerwony i niebieski?

wpisz sobie w youtubie red-cyan będziesz miał jak to wygląda bez okularów. Z okularkami wygląda dużo lepiej, nie jest to 100% te 2 kolory tylko, bo tam też są inne kolory też, bez przesady. no nie wiem jak to wytłumaczyć trzeba to samemu zobaczyć, jak byłem w media markt we Wrocławiu i tam stał sobie TV 3D i okularki na stole to jak zobaczyłem te 3d dlatego zainteresowałeś się kupnem okularków i móc pograć sobie w 3d na kompie, tylko w media markt było prawdziwe 3d jak w kinie.

Coś bardzo podobnego

Dziękuje za odpowiedzi ;D

Tylko mam jeszcze kilka pytań niedotyczących tego tematu :

1.Co to jest GDDR?

2.Co to jest SDRAM i DRAM

3.W biosie napisane jest o pamięciach 500 mHz @ 700 mHz o co chodzi?

4.Ram to ram jaka jest różnica między ramem, sdramem i gddrerem?

http://pl.wikipedia.org/wiki/GDDR4

http://pl.wikipedia.org/wiki/SDRAM + pozostałe odnośniki na tych stronach.

Nie mHz tylko MHz i nie Ram ani ram, tylko RAM - to jest olbrzymia różnica :wink:

W którym miejscu w biosie masz podane te częstotliwości?

Czy to możliwe że w moim nowym kompie są pamięci DDR2 SDRAM?I na wikipedi nie pisze co to jest dimm

Teoretycznie jest to możliwe, nie wiem jakie pamięci ma ta karta, możesz to sprawdzić w specyfikacji na stronie www producenta tej karty i pewnie też w instrukcji, na pudełku itp.

Nie kłam, jest napisane: http://pl.wikipedia.org/wiki/DIMM