Karta graficzna

mam pytanie co bedzie bardziej wydajne i lepsze 2xgf 260GTX czy 2xHD4870 skladam nowego kompa i sie nad tym zastanawiam

nie jestem pewien ale chyba 2xgf 260GTX

2 gf sa lepsze ale kompletnie nieopłacalne !!

Bierz 2x 4870 (4850) i tak pograsz we wszystko na max.

pytał co bardziej wydajne a nie co opłacalne więc mu odpowiedziałem

no wlasnie kasa to rzecz nabyta a ja chce dobre 2 karty na pare lat i jak mozecie to podajcie mi jakis dobry MOBO do GF zeby na sli chodzilo

msi p45 platinum

ale jak kupisz 2x (nowy gf) to zrobisz duży błąd…

rng22 ,

i tak one nie starcza na parę lat, żadne karty nie starczą na parę lat grania w nowości, przez następne dwa lata będzie ok, ale później te karty będą już słabe :wink:

SLI się skaluje o wiele gorzej od Crossfire, więc wydajność 2xHD4870 będzie podobna/trochę gorsza

bierz takie rozwiązanie:

płyta główna: MSI P45 Platinum

grafa: 2x HD4870

i ten zestaw starczy ci do grania na full detalach przez najbliższe 1.5/2 lata :wink:

nie bierz GTX260, totalnie nie opłacalne w porównaniu do Radków, nie warte dołożenia 600zł dla podobnej/troszeczke lepszej wydajności :wink:

prawde powiedziawszy nie opłaca się inwestować w sli/crosfire

niby czemu ???

zależy przy jakich kartach np w GF8500GT napewno nie opłacalne ale np. w takim 8800gt …

Bo taki 4850 czy 280 wystarcza do grania na full w prawie wszystko.

2x gf 260GTX

oczywiscie jak zawsze baaardzo rozwinięta wypowiedź, z ogromem argumentów :x

Nie czepiaj się, jak nie chce czytać, niech nie czyta, ja się staram pomóc…

… wywalić 2x wiecej kasy w błoto …

za jedną 260 są 2x 4850 !

Fakt faktem, że 2xgf 260GTX jest totalnie nieopłacalne(choć wydajniejsze od 2x 4850 i 2x4870).

Najlepiej kup właśnie 2x 4850 lub 2x4870 i jakiś czas będzie dominować :smiley:

A co do płyty to właśnie tą:

MSI P45 Platinum

dobra, ale co to za pomoc, gdzie mówisz co lepsze bez argumentów i zapominasz co się opłaca. Sam byś wolał kupić w tym wypadku co innego niż sugerujesz.

Albo tak ja radzą 2xradka albo schowaj kasę do portfela, dziewczynę do kina zabierz a w przyszłości kupisz lepszą grafę, w tej chwili crossfire do normalnego użytkowania kompa (filmy,gry) nie jest potrzebny a gdy nadejdzie czas, w którym by się przydał to na rynku będą już lepsze pojedyncze układy graficzne w nowszych technologiach. Szkoda kasy i zachodu moim zdaniem.

BTW: ja na Twoim miejscu temat posta też bym zmienił na “konkretny” :slight_smile:

a zastanawialem sie jeszcze nad ta plyta Gigabyte GA-X48-DS4 jest dobra czy nie?? jak nie to wezme msi

i jeszcze jedno jak bym chcial GF to jaka plyte wziac zeby na sli chodzil

hahahaha :x

świetne pomoc, no normalnie wypas :x

z nieopłacalnością się całkowicie zgadzam, ale z tym że 2xGTX260 jest dużo wydajniejsze od 4870x2 się nie zgadzam

zrozumcie że SLI się gorzej skaluje, przez co dołożenie drugiej karty da może 40% więcej mocy, a w Crossfire około 60-70% :wink:

wybór może być tylko jeden:

płyta główna MSI P45 Platinum

grafa: 2xHD4870

i to bierz jeśli masz kasę :wink:

dzieki stary juz teraz wiem co kupic