Karta Graficzna

Mam pytanie.

Kupiłęm sobie monitor 19 cali, wcześniej miałęm 15 , i Geforca 2 64mb

czy jeśli kupiłem monitor 19 cali potrzebuje lepszej karty graficznej?

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 15:58

ps : jak teraz gram w gry jakos dziwnie obraz sie posuwa :confused:

Nie potrzebujesz, wystarczy że zmienisz rozdzielczosc i odświeżanie.

BTW kartę też możesz zmienić bo to już powoli staje się przeżytkiem (ale nie ze względu na rozmiar monitora :roll: )

nie musisz zmieniać karty graficznej, bardzo ważne ażebyś zainstalował sterowniki dołączone do monitora a następnie dokonał wszystkich ustawień, oczywiście wraz z odświeżaniem aby nie męczyć wzroku

jakie jest najlepsze odświeżanie?

:oops: sorry za takie pytania ale n00b jestem

85 Hz - przy tej częstotliwości najmniej męczą się także oczy

najlepiej ustaw 100 jak możesz…

a jeśli u mnie na karcie jest max 75 Hz to znaczy że jest to słabe odświeżanie? i że lepiej było by kupic lepsza karte???

większe częstotliwości wpływają negatywnie na żywotność monitora, ale oczywiście wybór należy do Ciebie

a zainstalowałeś sterowniki monitora? ja miałem kiedyś Rivę TNT2 i miałem na niej odświeżanie 85 Hz (choć to jeszcze bardziej archaiczna karta od Twojej)

pozdrawiam

mozliwe, ze twoj monitor nie pozwala na uzyskanie wyzszego odswiezania… a tak od siebie dodam, ze widze spora roznice miedzy 85Hz, a 100Hz, oczywiscie na korzysc tego drugiego, szczegolnie jak sie siedzi sporo przed kompem i duzo czyta/pisze… ostatnio tez oddawalem do reklamacji karte radeon… mialem wstawiona przez ten czas rive tnt2… jakosc obrazu w porownaniu do radeona to poprostu porazka. chciaz nie zauwaza sie tego po kilku dniach uzywania, ale po powrocie do r9600pro poprostu miodzio.

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 16:41

od lat uzywam w monitorach odsiwezania 100Hz przy 1024x768… monitory 17"… nic nie wskazje na to zeby sie szybciej zuzywaly

i jezeli mowa o “oczywiście wybór należy do Ciebie”

powiem tak… oczy mam tylko te, z ktorymi sie urodzilem… mysle ze sa wiecej warte niz pare stówek za monitor.

aha czyli zalezy duzo od karty?

oczywiscie, ale tez od monitora… jezeli masz oba urzadzenia na dobrym poziomie uzyskasz bardzo ladny obraz… mowie tutaj o ostrosci obrazu, odswiezaniu, kolorach, geometrii, ogolnej wygodzie uzytkownia… jezeli chociaz jedno jest kiepskie to poprostu duzo tracisz.

no ale to tez zalezy jakie kto ma wymagania… mam znajomych, ktorym np. nie przeszkadza odswiezanie 60Hz (mowie o monitorach CRT), a jak im przelacze na wyzsze to nie widza zadnej roznicy… a oczy poprostu wyłażą jak żabie.

I zależy też od specyfikacji monitora, jakie parametry są zalecane.

Jak i również zainstalowanych sterowników (niektóre oferują więcej cżestotliwości) oczywiście zwróć uwagę jaką najwyższą częstotliwości dopuszcza producent monitora przy danej rozdzielczości.