Karta graficzna?

(Szybkoiwsciekle3) #1

Witam !

Mam pewien problem z kartą graficzną.Wczoraj komputerek działał normalnie jak i karta(była podpięta) natomiast rano włączyłem kompa i wgl. nie rusza obraz(chociaż watrak pracuje)dopiero gdy przepinam na zintegrowaną odpala się monitor. Teraz pojawia się moje pytanie czy padła karta graficzna czy może wejście D-Sub może być zepsute ?

Nie znam dokładnej nazwy karty ale wygląda ona tak

H545FR1G_02_1600.jpg

Dodam,że procek nowy,płyta główna była wymieniana tak samo karta graficzna ale było to jakiś czas temu...

(Domker) #2

Jeżeli miałeś poprawnie zamontowaną kartę graficzną, śledzia ze złączami karty przykręconego do obudowy to raczej złącze D-Sub nie mogło się uszkodzić - prędzej wtyczka D-Sub, bo jest delikatniejsza (piny), ale mówisz, że na integrze Ci działa to odpada.

Przepnij kartę do innego komputera i jeżeli tak samo się dzieje to będziesz miał pewność 100%, że karta jest uszkodzona.

(Szybkoiwsciekle3) #3

Ok spróbuję sobie ogarnąć innego kompa.A jaka może być przyczyna tego ,że wczoraj działało ładnie pięknie a dziś już jest klapa ?

(Marcin1025) #4

Ze sprzętem różnie bywa.

Podaj jeszcze markę i moc zasilacza.Tak jak napisano powyżej sprawdziłbym kartę graficzną na innym sprzęcie.

Podaj jeszcze model płyty głównej.

(Domker) #5

Po prostu sprzęt to sprzęt i zepsuć się może. Mi też 2 razy się to przydarzyło. Raz na starej karcie Nvidia Riva TNT2, a raz na Radeonie (modelu już nie pamiętam)