Karta graficzna

Chce kupic karte graficzną do komputera o płycie głównej ECS P6IPAT, procesorze CEL 1,2 GHz, obecnie mam kartę GeForce2 MX 100/200, chciałbym jakąś nie drogą a z wiekszą pamięcią najlepiej 128 MG i poprostu lepszą od obecnej. Jaką polecacie i jakie karty mogą zakupić do mojego komputera, bo coś słyszałem o jakiś PCI, AGP jakieś 4x czy 8x. Poradzam się was, bo ja nie mam o tym zielonego pojęcia, a zamierzam coś kupić.

Najlepsza karta dla twojego komputera to Radeon 9550. Niedroga, można ją podkręcić, polecam. Odczujesz wielką różnice przesiadając się z tego GeForca.

Moim zdaniem karta powinna być niezbyt wysokiej klasy (może być ten R9550 ) ,ponieważ na takim procesorze itak nie wykorzystasz potencjału jakiegoś “potwora”.No chyba, że masz więcej pieniędzy i będziesz wymieniał “klocka”. Przypominam, że by wykożystać moc silniejszej karty (np.6600,R9800PRO,6600GT)

,powinieneś posiadać procka na miarę (conajmniej) pentium lV 2.0 ghz

lub athlon 2000+.

Co do AGP, to różnica między x4 a x8 jest ‘w praniu’ stosunkowo niewielka (mniejsza przepustowość i brak FW ).

Szkoda, że nie napisałeś ile kasy chcesz przeznaczyć na nową kartę. :frowning:

No, ale w książce od płyty głównej wyczytałem że ma być 4x o co w ogóle w tym chodzi, czy może być 8x? Nie mam na razie nic kasy, chcę pierw zobaczyć ile muszę przeznaczyć wtedy zacznę zbierać ale chcę do max 220 zł. czy jakoś tak oczzywiście llepiej gdyby była tańsza, ale max to ta sumka. Czy możecie mi pomóc z wyborem, bo chcę se powoli dokupywać sprzęt do komputera, bo wiem, że oddanie komputera do serwisu i wymienienie wszystkiego jest kosztowna, a stopniowe dokupywanie się nie odczuje. To co mam zrobić. Ja chcę koniecznie kupić tą kartę graficzną!

ale pamiętaj, że ten Radeon 9550 nie jest kartą przyszłościową, ona nawet na te gry co wychodzą teraz jest już za słaba. A kupywanie karty gorszej od tego radka jest bezsnesowne. MImo iż do tego RAdka zalecane jest AGP 8x to i tak poleci na 4x.

ostatnio (z tydzień temu) doradzalem kumplowi tego radka do identycznego kompa, znaczy plyty, bo procka mial slabszego!

karte kupil i zalozyl i wszystko mu hula non problemo, wiec bierz radzia i nie kombinuj :wink:

sam go mam aktualnie z moim A64, a wczesniej pracowal rowneiz an procku 1,2Ghz i Abitem ST6 i wszystko smigalo OK!

Tego R9550 kumpel kupil za 195zł(w sklepie, nóweczka), wiec nie duzo, a zawsze mozna karte szprycnąć i pograc jeszcze w miare w gry :slight_smile:

Aha, czyli najlepiej kupić tego Readona i wszystko będzie OK?

Tak bierz tego radeona 9550 tylko firmy Sapphire lub Gigabyte i rzadnej innej !

No to pierw muszę uzbierać kase…