Karta graficzna

Witam,
Chciałbym kupić nową kartę graficzną do komputera i chciałbym się dowiedzieć czy Karta nVidia GeForce GT730 2GB DDR5 64bit
będzie dobrym rozwiązaniem do mojego komputera, czy będzie się dobrze sprawować.
Jeśli nie to jaką kartę polecacie do 300-350 zl?

Moja płyta główna to Gigabyte GA-M52L-S3

A procesor to AMD Athlon 64 X2 5600+ Socket AM2 (940)

Nie jestem dobrze obeznany w temacie więc może to być dla was banalne pytanie natomiast ja mało z tego wiem.
Proszę o pomoc.

A co chcesz robić na tym kompie? bo przy tym CPU, to nie poszalejesz.

To bardziej maszyna do pisania + multimedia.

Ile masz pamięci operacyjnej + jaki masz zasilacz, dane odczytaj z jego obudowy.

A teraz jaką masz kartę grafiki?

Ramu mam 8gb 4x2gb, a zasilacz atx whiteenergry 500w

A to.

Nvidia GeForce 9600gt

No prawdę mówiąc max do tego CPU.

Co oczekujesz od innej karty?

W jakieś ostatnie gry raczej na niskich detalach jakiś fortnite czy h1 ale w grze mam jakieś 20fps myślałem że karta graficzna by coś zmieniła.
Skoro karta nie pomoże to może najpierw zmiana procesora na jakiś lepszy czy jedyną opcją jest składanie kompa od nowa z nowymi komponentami ?
A jeśli wymiana procesora na nowszy to jaki?

Moja rada, składaj na nowy.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie energii pobieranej przez procesor


Tak jak ktoś tam w temacie pisał że jeśli ktoś chce kupić nowy procesor to żeby miał 95W bo płyta nie obsłuży więcej, skąd brać zawsze ten parametr od płyty bo jak tak patrzyłem to nie był podawany często.

Edit nie żebym myślał o wymianie procesora bo jestem bardziej przy kwestii nowego komputera i wiedzieć to na przyszłość

Sprawdzasz swoją rewizję płyty i masz wykazy CPU, które płyta i dana rewizja obsługuje.

Dzięki za całą pomoc.