Karta graficzna

czy ktoś orjentuje się gdzie tu jest karta graficzna

Szukaj w pobliżu gniazda HDMI.

problem w tym że to stary laptop i nie ma gniazda hdmi

jednak jest pożądny i nadawał by się do grania gdybym w nim wymienił grafe

Ile jeszcze tematów założysz? W tym laptopie nie wymienisz karty graficznej.

Tobie jest potrzebny porządny słownik ortograficzny, nie laptop.

2 polubienia

W dużym uproszczeniu tutaj:

To 9 letni DELL Latitude E6400. Nic z nim nie zdziałasz za bardzo.

ok tak podejrzewałem że tam się znajduje i widze że mogę ją wymienić ponieważ jest przykręcona i można ją spokojnie teraz wyjąć

następuje pytanie: mianowicie jaką karte moge kupić do tego lapka

mam kilka laptopów więc… pytam się o te które mają najlepsze parametry

Karta jest WLUTOWANA i jej nie wymienisz. Kropka.

Gubię się - którą dokładnie część uważasz za kartę graficzną i że jest przykręcona?

On chce odkręcić ciepłowód i wymienić na nowy :wink:

OK, na to bym nie wpadł…
@marcin_luczak jak pisał Ci @Odyniec_Stary śruby nad procesorem przy radiatorze (to pod zaznaczeniem) i jedna śruba nad GPU (układem graficznym) służą do demontażu układu przewodzącego ciepło do wentylatora. Jak to zdejmiesz odsłoni Ci się fragment płyty głównej z zamontowanymi procesorem (najczęściej wymianalny, co nie zawsze oznacza, że możesz zamontować lepszy) i w tym przypadku wlutowanym na stałe procesorem graficznym (GPU). Sama wymiana na inny układ graficzny jest z wielu względów w większości sytuacji niemożliwa.

Ten laptop jest zaprojektowany pod wymianę pasty termoprzewodzącej,układ GPU jest wlutowany w płytę i go nie wymienisz.

To ja teraz włożę kij w mrowisko: jeśli marcin_luczak dysponuje odpowiednim sprzętem do lutowania układów BGA - to czemu nie? Może wymienić GPU na inne, pod warunkiem że będzie … takie same :smiling_imp:

Już widzę jak gość nie potrafiący zidentyfikować układu graficznego w laptopie potrafi go sam wlutować :grin:

1 polubienie