Karta graficzna

Siema, mam problem od może miesiąca? Grałem sobie w cska i nagle pojawiły się 4x po chyba 6-7 pasków kolorowych i wyłączyło komputer, chciało naprawić. Kiedy zrestartowałem komputer kolorki się zmieniły na białe. Nie mogłem wejść w windowsa totalnie, kończyło się za każdym razem na opcję zaawansowane i resetowalem komputer do ustawień fabrycznych i wracało do normalności na parę dni, a potem dzieję się to samo i tak cały czas… Pozdro

No siema, a trochę więcej szczegółów? Jaki dokładnie sprzęt? Problem raczej związany z uszkodzoną kartą graficzną, ew. zasilaczem, który nie wyrabia prądowo.

Aktualizowałeś jakieś sterowniki przed kłopotem? Masz 2 komp coby kartę przełożyć? Obstawiam artefakty -> reklamacja -> piekarnik - > śmietnik.

Oj nie pamiętam już.
Nie potrzebuję komputera nowszego, gram tak na prawdę w cska raz na miesiąc dla rozluźnienia. Nauka, treningi nie mam na to czasu.

Właśnie aktualizuję csa, normalnie wszystko chodzi juz nie wiem co robić :smile:

To może sprzęt zwyczajnie się przegrzewa? Skoro grasz raz na miesiąc… kiedy ostatni raz zaglądałeś do środka?

1 polubienie

Generalnie rzadko, może rozkręce zasilacz i zobaczę co jest w środku?

Desktop/ laptop? Na 95% karta jest do wyrzucenia, klasyczne artefakty (5% kable/ ram inne).
Masz Integre? Wyjmij karte, jak ruszy normalnie odpalaj piekarnik lub wyciągaj z konta oszczędności na nową :wink: image z artefaktami będzie tylko gorzej :stuck_out_tongue_winking_eye: CO za karta? pamiętasz chociaż serię?

Oj ATI Radeon 3870 HD (XDD)

Panie! To medal za długoletnią służbę na trumne mu! Teraz już seria 7XXX się sypie, a Twój jeszcze starszy.
Możesz sprawdzić w innym komputerze, ale efekt będzie pewnie analogiczny. W sumie lepiej byłoby wymienić, ale, na upartego, możesz w domu próbować “naprawić”, serwis nie opłąca się ni w ząb. Istnieje niewielka szansa, że po wypieczeniu w piekarniku karta wstanie i będzie chodziła (lub zdechnie całkowicie;p).

Ale jak to to podpiec, panierkę dać czy coś? Olejem polać? Może sosik do tego zamarynować :thinking::thinking:

A może podpowiesz mi jaką inną kartę kupić, ewentualnie tą samą? Nie będę kupował całego kompa bo szkoda mi hajsu xd

Powiedz co masz dokładnie w środku, możesz kupić identycza, ale to ryzyko zgonu szybkiego (wiek). Co do pieczenia: tu amsz mniej łykowatą sztuke, młodszą, pierwsza wyskoczyła :slight_smile: https://www.youtube.com/watch?v=ZPz3S1VbEcI

Generalnie piekarnik nie pomógł :disappointed_relieved::disappointed_relieved: Jaką grafe pod to kupić??

Zasilacz Antec Ea-500

Procek Intel core 2 Duo e7500 2.93ghz

Główna msi neo 2 digital ale nie jestem pewny, wszystkie napisy zamazane :confused:

Ramu mam 2gb ddr2

A ile chcialbys wydac? I czy chcesz przy okazji za 50 zl doprowadzic komputer do xxi wieku?

Niee. Chcę żeby działał tak samo wydajnie ewentualnie lepiej, nie ważne za ile :dagger:

Cóż mógłbyś brać Radeona z seri X8XX :wink: Będą na poziomie Twojego, tylko to już “złom” może się wykrzaczyć, osobiście radziłbym popatrzyć za GTX 650/750 lub Radeonem 450/550 jednak to już 100-250. Te karty by spokojnie dały radę z core quadem za 30 zł i większym ramem z kilka lat jeszcze pochodzić .