Karta graficzna

Cześć, przychodzę z problemem. Kupiłem od kolegi kartę graficzną rx460 od gigabyte. Dzisiaj przyszła do mojego paczkomatu odebralem, podłączyłem do komputera i mam czarny ekran. Przy starej karcie wszystko startuje. Jak nową wkładam to w komputerze sie kręcą wentylatory ale nie ma obrazu jak klawiatura i myszka sie nie podświetla(chodzi mi o to ze jak uruchamiam normalnie ze starą kartą graficzna to ledy w klawiaturze i myszce sie normalnie włączały a teraz nie). Wiec czy ma ktoś może jakiś pomysł?
Reszta podzespołów:
-Intel core i5 2400
-ram 8GB kingston ddr3 1333mhz
-zasilacz modecom 500W
-stara karta to jest gt220
-płyta główna MSI medion n1996

Wtyczka dodatkowego zasilania podłączona do karty graficznej?
Możliwe, że zasilacz nie daje rady

Karta nie posiada dodatkowego zasilania, całe zasilanie idzie z pcie

Prawdopodobnie płyta ma jakieś niestrawności z kartami przynajmniej od AMD
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3621300.html

Jeszcze wcześniejsza moja karta to radeon HD 6670 i normalnie działała tylko jak przez moj adapter chciałem podłączyć z vga na hdmi to nie dzualala

rx 460 jest bardziej prądożerna niż 6670. Możliwe też sa niestrawności amd/intel.

Mogła to być albo wina adaptera albo karty, gdzie obstawiam adaptera.
A jakim kablem / przejściówkami masz podłączoną aktualną kartę do monitora?

No i jeszcze pytanie czy sprawdziłeś, czy sygnał video nie wychodzi ci ze zintegrowanej karty?

Tez tym adapterem więc faktycznie może to być wina płyty głównej. Mniej prawdopodobne że musiał bym zasilacz wymieniać. Spróbuje jeszcze dzisiaj coś wymyśleć.

Karta i adapter 100% sprawne

Ostatnio coś dużo tematów tego typu. Karty graficzne nie wspierają już sygnału analogowego więc podłączenie przez VGA nic nie da. Musisz podłączyć monitor przez DVI, HDMI lub DP. Ewentualnie kupić konwerter sygnału z cyfrowego na analogowy lub przejściówkę z wbudowanym konwerterem.

Podlaczylem płytę kablem hdmi do projektora. Ten sam problem…

Nie płytę tylko karte*

Ja bym stawiał, że karta nadaje się na śmietnik, bo i wydajność zerowa i wiek taki, że sprawną trafić trudniej od znalezienia ludzi na pustyni. :wink:

Jeżeli wszystko podpięte jest cacy, na innym monitorze to samo, to w sumie koniec zabawy powinien być i przyjaźni " z kolegą". :wink:

Niestety nie mam jak sprawdzić tego na innym komputerze ponieważ wszyscy w domu z laptopów korzystają

Tu w sumie nie ma co sprawdzać, choc jest jeszcze ejdna mozliwosć.

poszukaj instrukcji do tego cudu i sprawdź, czy ona nie ma mniejszej niż 75W na pcie, bo niektóre dziwaczne wynalazki miewają.

1 polubienie

Nie moge nigdzie znaleźć.

n1996 to nie jest model płyty, dlatego nie znajdziesz. Spróbuj namierzyć model

Often the marking N1996 is mistakenly deemed to be the model number of a mainboard, graphics card or ODD, but it’s just MSI’s ACA supplier code number which signifies that the product may be legally sold in Australia.