Karta Graficzna

Siema, znajdę jakąś tanią karte graficzną na przeczekanie?

allegro jest pełne takich ofert

A co obecnie masz?
Gdybym był tobą, to bym nie szedł w kierunku nowych, a polowałbym na 1050ti/1060 3gb do 500 zł… 1650 kosztują 2x tyle…

Mam Gtx 1070 i chce sprzedać, bo teraz od 1400Zł chodzą na allegro. Tylko nie wiem, kiedy będzie normalna dostępność kart i cena.

Na przeczekanie to chyba konsola, a kart nie będzie przynajmniej do końca roku jak nie w przyszłym roku. Jak masz względnie wydajną kartę to ją trzymaj, a nie próbujesz bawić się w handlarza. Sprzedasz 1070 za 1400 zł i za równowartość możesz sobie kupić nowiutkiego GTX 1650.

Gtx 1650 W normalnej cenie 700Zł

I nie chcę sprzedać ze względu tylko na cenę, ale też po to, żeby kupić lepszą i cichszą, bo moja wersja blower jest na 40% głośna

Najpierw upoluj w dobrej cenie cokolwiek typu RX 470/570/480/580 GTX 1060 i wtedy się baw w sprzedaż. Przy 600zł za RX 470 to słaby interes. Chyba że może być słabsza karta to i jakiś R9 280 można kupić :smiley:

Wystaw lepiej nerkę, albo kilka litrów osocza, jak masz przeciwciała na Covid. :wink:

Porównywalna z 1070 będzie pewnie 2060 Super, a za nią ceny rzędu 3000+ tak na szybko. Masz więcej gotówki na “coś lepszego”?

Z dobrego serca Ci doradzę: trzeba być twardym, niech buczy jak odrzutowiec, trudno. Masz kartę i grasz. Za 1500 kupisz może gtx 1650 i nie zagrasz.

… a jak przeszkadza to Twoim chomikom spać w dzień, to poszukaj jakiegoś lepszego chłodzenia na kartę lub zetnij jej nieco napięcia i zegary. Stracisz 5% FPS, ale będzie 50% ciszej. :slight_smile:

Lepszego chłodzenia czyli jakiego? Wentylatory blower nie mają chyba zadnychch wersji. Jak wentylator mam na 28% to mam 92 stopnie w np. wieśku

Nie chodzi o wentylator, ale o cały system. Nie mam tej karty w ręku, ale pewnie z innej 1070 czy 1080 by pasowało jakieś. :wink:

Jan obniżysz zegar o 50-100 i napięcia, to będzie pewnie z 10-20 mniej. :wink:
Kartę można też podkręcać w dół…

Ale jak chcesz zamontować chłodzenie od innej karty do tej?
https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-mini-8gb-gddr5-256-bit-bulk-zt-p10700j-10b-5668314/?fbclid=IwAR29GU8SxoAo3bglfO7KCDnQQWnuqj9epBkMa5okgAkBZ9soyIg0YkUFIiY

Niekoniecznie. Wersje Blower jak dobrze pamiętam maja inne PCB oraz montaż chłodzenia. Tu raczej zostaje wodowanie.

Ogólnie to polecam solidne czyszczenie karty, wymianę pasty oraz termopadów plus właśnie obniżenie napięć. Zacisnąć zęby i czekać, bo na rynku nie ma kompletnie nic opłacalnego.

Opcjonalnie szum może “wytną” słuchawki z tłumieniem aktywnym (ale lepiej brać jakieś markowe by się nie ogłuszyć na stałe jakiś sprzężeniem zwrotnym na całe życie). Pokój można by oblepić w opakowania po paletach jajek tzw. wytłaczanki (dla tych “chomików”).

Po co mam wygłuszać pokój? Słuchawki mam dokanałowe więc kartę ledwo słyszę.

Dla sąsiadów (blok z przynajmniej 2 piętrami)/lokatorów (określeni mianem “chomików”).

Nie mieszkam w bloku a karta za pokojem jest ledwo słyszalna co innego w nocy, bo jak chciał bym zostawić na noc to bym nie zasnął

… ale w nocy nie grasz, więc co miałaby robić pod obciążeniem? Kopac Bitcoiny? Spróbuj zejść z napięciami, naprawdę to pomoże.

Ale np. żeby pobrać coś takie gta ponad 90gb a mi 10GB pobiera się do 1h. A napięcia nie spowodują tego że chłodzenie będzie cichsze tylko temperatura spadnie

GPU nie powinno się przemęczać przy pobieraniu, aż tak cukierkowy w animacje luncher chyba nie jest.