Karta graficzna

Mam pytanko. Co jest kozystniejsze w kupnie. GF7300GT 256mb 128bit DDR3 czy GF7600GS 256mb 128bit DDR3? GF7300GT jest tańszy o jakies 100 zł, ale nie chce się tym sugerowac. Czy może mnie ktoś wspomuc radą?

No przede wszystkim różnica w cenie, a jak masz kasę na gs to bierz GS, zawszę 4 jednostki PS sie przydadzą.

teoretycznie tak :slight_smile: tak samo jak 256 bit do pamięci też się przydaje ale w jednej gazecie co kupilem to Galaxy 7300GT 8 pixel shader/4 vertex shader wygral w ogolnym rankingu z 2 razy drozszym 6800GS co ma 12 pixel sh i 5 vertexów… nie możliwe? a jednak.ja bym od razu sądząc po specyfikacji stwierdzil ze 6800GS jest szybszy a tu zonk, jak sie okazuje bardzo wazna jest tez szybkosc i taktowanie pamieci. w 7300 jest to 1.4ns o taktowaniu 1400Mhz a z 6800 2ns i 1000Mhz i jak widac to wystarczylo zeby prawie o polowe tanszy grafik wygrał(tzn wydajnosciowo obie karty mialy ogolna wartośc tę samą ale jedna jest 2 krotnie droższa od drugiej dlatego ta tansza wygrała)

to taka jakby porada dla kupujących na co patrzec przy wtyborze karty graf. :stuck_out_tongue:

Proszę o zmianę tematu na konkretny, który będzie mówił o problemie.

Jacy sa producenci tych kart ?

GF7600GS

Test: http://pclab.pl/art21126-4.html

danzelmario tak… ale GS’a podkręcisz do GT i jeszcze troche. Pozatym, tamten model mógł wygrać co najwyżej w “Econo”. ;]

a tu sie mylisz kolego :smiley: mam przed soba gazete chipa i w sekcji wydajnosc obie karty uzyskaly wynik:28… dziwne to no nie wiem jak oni tam testowali to. w kazdym badz razie ten 7300 to dobry wybór w stosunku wydanjośc-cena. tego 6800 to ja nie wiem czy mozna tam w nim odblokowac te potoki- nie ma gwarancji ze sie w kazdym ro zrobi…

Ale my tu mówimy o 7600 :smiley:

co o jest conajmniej dziwne. Może jakieś wąskie gardło w postaci procka mieli :stuck_out_tongue: Każdy przecież wie że 7600 jest szybsze niż 7300, dodtakowo po O/C ten 7600GS DDR3 wydajnością może nawet przewyższyć 7600GT.