Karta graficzne cały czas wysokie taktowanie pamięci

Witam mam pytanie czy to normalne że cały czas mam maksymalną wartość taktowania pamięci ? Taktowanie gpu skacze w zależności od obciążenia wydaje mi się że z pamięcią powinno być dokładnie to samo przez co w iddle temperatura to 40 stopni w cieplejsze dni ok. 46 a zawsze było w granicach ~33 dodaje ssa http://wstaw.org/m/2015/07/26/karta_graf.jpg

 

nie dałem w załączniku ponieważ obraz jest zbyt duży 

 

 

Wersja Catalystów?

I jeśli masz podpięty oraz aktywny drugi monitor to jest to normalne.

Monitor mam podpięty tylko jeden a wersja catalyst to 15.7 na wcześniejszej wersji to samo miałem 

temperatura nie zależy od taktowania pamięci czujnik jest na rdzeniu

i kurz podniósłby temperature spoczynkową a w stresie nie ?  ( bo temp w stresie jakie było takie jest ) 

pisałem że ma większy wpływ kurz niż pamięć ale ja chyba pisze po chińsku

Kurz nie może mieć wpływu w tym przypadku bo buda jest regularnie czyszczona stało się tak po wgraniu sterowników beta później je usunąłem i wgrałem obecne. A zapytałem o tą pamięć bo jak dobrze pamiętam ona także się zbijała z taktowaniami 

Wyczyść może sterowniki programem DDU (w trybie awaryjnym) i ponownie zainstaluj 15.7.

Możliwe, że wtedy z CCC zniknie w ogóle monitorowanie pamięci, wtedy do monitorowania użyj najlepiej GPU-Z (zakładka Sensors), albo nawet teraz to zrób, bo może to być bug w CCC.