Karta graficzne się grzeje

Mam pewien problem ostatnio wymieniałem zasiłkę w starym kompie. Miałem otwartą obudowę i tu nagle z obudowy mi zieje gorąc :lol: :lol: :lol: Patrzę co to a to karta graficzna. Jest to GF 5200 lekko kręcony przy pomocy sterów NVIDI i teraz mam pyatanie czy instalacja np takiego wentyla pomogła by:

http://www.allegro.pl/item194547194_arc … db_fv.html

no napewno by nie zaszkodziła.Powiem Ci tylko tyle ze niepotrzebnie podkręcasz tą kartę sam ją kiedyś miałem więc wiem.Po takim podkręceniu tej karty przyrost wydajności jest praktycznie nie widoczny więc dobrze radze zebys ja odkręcił.A tak pozatym to popraw wentylacje w odbudowie najlepiej jakbys zamonotwał jakieś wiatraczki który by wyciągały ciepłe powietrze z budy.

Pomogła by, ale pewnie będzie trzeba kombinować z montażem.

włóż ją do zimnej wody . ostudzi się :twisted: i będzie ok

jak chcesz sobie nabić posty to moderator Cię za to wynagrodzi jak masz głupotę pisać to się nie odzywaj… :x

dybos zmień pastę termoprzewodzącą i “odkręć” kartę… ja wykręciłem moją (fx 5500) na maxa i dostałem niecałe 300pkt więcej w 3dmark03… a karta się tak zgrzała, że nie mogłem jej dotknąć xD

dybos

proponuję jak wyżej ;]

-nowy wentylator

-nowa pasta termo przewodząca

-wentyle w budzie

Albo zrób taki szczelny pojemnik i zalej olejem jadalnym … chłodzenie gwarantowane !!

No właśnie też to zauważyłem tyle że w 3dmarku 2001 wzrost po podkręceniu na maksa był o 300 pkt więc ja odkręce i zamontuje jakis wentyl na nią. Wyciągających z obudowy nie potrzebuje bo buda jest otwarta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A i oco chodzi z ta pastą mam ja wymienic na procu???

dybos

Nie … Pomiędzy GPU (procesor graficzny) a radiatorem powinna znajdywać się dobra i wydajna pasta która ułatwi transport ciepła.

Chodzi o wymianę pasty na grafice :wink: jakiś Zalman taki nakładany pędzelkiem jest dobry :smiley:

o właśnie ta pasta :

http://www.allegro.pl/item195559403__za … zaca_.html

jak masz procesor posmarowany białą pastą ta jak najbardziej .

Nową pastą możesz też przesmarować procesor karty graficznej.