Karta grafiki daje sygnał po drugim uruchomieniu komputera

Witam

PC na płycie gigabyte AM2

zintegrowana grafika,

512 ram DDRI

monitor ; problem pojawia się na każdym podłaczonym

Komputer po odłączeniu listwy i nieużytkowaniu go przez jakiś czas( dzień, pół, godzinę) uruchamia się jednak nie skutkuje to uruchomieniem monitora. Dopiero wyłącznie PC ta i ponowne włączenie doprowadza do tego, że wszystko działa jak należy . Monitor podłączony jest do gniazda zintegrowanej grafiki. Jednak dzieje się to samo na grafice zamontowanej na PCI Ex. Testowałem na rożnych monitorach. Efekt ten sam. Wyłącznie komputera bez wyłączania listwy lub wyłączenie jej na krótki okres nie skutkuje tym problemem - komp odpala. Pamięć wykluczyłem.

Proszę o pomoc.

Prawdopodobnie płyta może być uszkodzona skoro na zintegrowanej i na osobnej karcie się to dzieje. Kiedyś miałem taki sam problem ale z kartą sieciową Wifi, jak odłączałem prąd to karta nie działała, dopiero po 15-minutowym ponownym uruchomieniu komputera się załączała i okazało się, że była walnięta, dostałem nową i wszystko działało, dlatego podejrzewam, że coś może być walnięte na MoBo.

Pozdrawiam!

Sprawdź kondensatory na płycie głównej - czasem jak są nabrzmiałe to komp uruchamia się nie od razu a po chwili kiedy się delikatnie płyta nagrzeje.

kondensatory nie są napuchnięte, a chcę dodać, że kiedy komputer nie daje sygnału na monitor, to już kolejne uruchomienie i to zawsze daje pozytywny efekt.

miałem coś takiego kiedys. okazało sie że za bardzo go podkręciłem i dlatego trzeba było go 2xuruchamiać aby łapał dysk twardy… może to ma coś wspólnego.

sprawdz dobrze połacznie, kable, sterowniki do karty graficznej i pł. gł.

Jaki zasilacz?

zresztą po co pytam … podłącz jakiś nowy/sprawny 300-350W (nie “noname” z czarnej listy!) i powtórz eksperyment.

Niestety zamiana zasilacza na nowy i dobrej marki nie przyniosła skutku :frowning: