Karta grafiki fx 5500- czarny monitor

Siema. Mam (miałem?) kartę NVIDIA GeForce FX 5500(256 MB). Wczoraj wieczorem pojawił się problem. Monitor nagle zaczął mrugać na czarno tzn pulpit-czarny ekran i tak z 3 razy i się pc zrestartował, więc go wyłączyłem. Dziś włączam go, jednak jest czarny monitor:( Od przyciśnięcia przycisku power jest kolejno:

1)zapala się dioda power

2)zapala się dioda HDD

3)gaśnie dioda HDD, a power nadal świeci na zielono

4)słychać dźwięk z głośniczka systemowego (tak jakby jeden, który się zacina 3 razy, ale w miarę ciągły)

5)monitor w ogóle się nie uruchamia, świeci się pomarańczowa dioda zamiast zielonej, w ogóle na chwilę się nie włącza.

I tak. Konfiguracja komputera to http://wklej.org/id/272219/

Przeczyściłem komputer z kurzu, wyjąłem kartę graficzną, przeczyściłem styki, włożyłem kartę, odpinałem kolejno cd-rom, dyski i też nie włączył się monitor. Wyjmowałem też baterię bios’u żeby zresetować ustawienia. Nie pomogło. Karta działała do wczoraj. Dzisiaj jak jest włożona nie idzie uruchomić pc, nawet nie można by było wejść do biosu bo nic nie widać. Zmieniłem kartę na starą gf mx400 i na niej działa. Nie wiem co teraz zrobić? Karta spaliła się?

Dźwięk który słyszysz to sygnał BIOS-u - 1 długi i 2 krótkie ,czyli błąd karty grafiki… dobrze by było ,jakbyś tą kartę sprawdził …na innym kompie … jeżeli działa to problemem jest twój komputer ( np. zasilacz… ) jeżeli nie … to pozostaje Ci reklamacja karty .Wiem ,że to co napisałem to banał ale w tym wypadku jest to naprawdę opcja warta uwagi…

Na razie nie mam jak sprawdzić. Teraz piszę z tego samego pc tylko z kartą gf2 mx400. Mam pytanie. Czy jest sens kupować jakąś inną kartę, czy będzie działała? Taka która by działała na tej płycie poprawnie tzn. na ecs k7vta3 z chipsetem KT333? Bo widziałem że z tym chipsetem to nie wszystko działa poprawnie.

Napisałem specjalnie na forum bo myślałem że może ktoś się zna na objawach padnięcia karty;) A płyta główna to ECS K7VTA3 v3 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DDR DIMM, Audio). Może jeszcze ktoś się znajdzie i poradzi:)

wiem!! też tak miałem, jak kupiłem nową grafikę na starego kompa :smiley: płyta główna prawdopodobnie nie może ogarnąć mocy nowej karty. przynajmniej u mnie tak było na płycie sprzed 6 lat :smiley: wymiana zasilacza również nie pomogła mi. po prostu oddałem kartę i nadal kibluje na starej :smiley:

Już wiem co jest. Poszedł kondensator na niej. Jakoś sobie poradzę;)