Karta HDA Intel w Windows 7

Witam

Mam duży problem z obsługą karty dźwiękowej HDA Intela (a sterownik ją obsługujący pobierany z WU albo strony HP to IDT audio codec). Laptop do hp dv6-1110ew, a system to Windows 7 Pro 64bit. Mówiąc w skrócie z dźwiękiem dzieją się różne dziwne i trudne do wyjaśnienia rzeczy. Czasami gdy na wyjściu słuchawkowym mam ustawioną głośność na 18 to po ponownym uruchomieniu systemu ustawiona głośność na tym samym wyjściu to już 100%, a w rzeczywistości słuchawki grają tak samo jak na 18. Jedyna metoda to reinstalacja sterów i czasem zabawa w reset, aby wszystko załapało. Drugi przypadek miał miejsce wczoraj. Oglądam film na słuchawkach i jest ok, ale po wyciągnięciu słuchawek i przełączeniu się na głośnik w lapku film jest odtwarzany jakby procesor miał ze 100mhz, kompletny brak płynności. Oczywiście gdy podłącze słuchawki problem znika. Mógłbym to naprawić reinstalując sterowniki już chyba 20 raz, ale nie mam nerwów. Założe się, że odtwarzacz muzyki (np. foobar) po odłączeniu wtedy słuchawek zawiesiłby się przy próbie odtworzenia piosenki (już miałem takie przypadki i pomagało tylko zabicie go w pamięci).

Czy to wina sterowników? Czy ktoś już spotkał taki problem? Dodam, że na viście nie było z tym problemów, a na ubuntu dźwięk też działa poprawnie.

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam