Karta Kredytowa_Stany Zjednoczone

(k-9) #1

Cześć,

Za parę tygodni lecę do pracy do Stanów. Na wstępnym szkoleniu polecono aby wyrobić w Polsce kartę kredytową w przypadku ognia czy pożaru.

Amerykańskie systemy bankowe ponoć czasami nie widzą w systemie Europejskich kart - zwłaszcza MasterCard. Też mogą być problemy z zapłaceniem z nocleg w hotelu czy wynajem samochodu. Chociaż...  Polskie karty są 2in1... Wypukła (jak kredytowa) ale debetowa. Wiec nie wiem jak system ją rozpozna. Systemy bankowe w Stanach są lekko zapóźnione w stosunku do Polski :D 

Przyglądam się ofertom banków i jako, że nie mam stałego źródła dochodu to mogę składać wniosek jedynie w mBank i  BZ WBK.

I nie wiem teraz na jaki bank się zdecydować...

Zależy mi na bezpłatnej karcie Visa z jak najlepszym oprocentowaniem.... Tylko jak będzie wyglądała sprawa przewalutowania?  Chyba w Polsce nie dostanę KK w dolarach...

Nie planuje namiętnie korzystać z karty... Jedynie w sytuacjach podbramkowych kiedy moja karta debetowa będzie sprawować problemy. 

Czy ktoś mógłby polecić jakąś korzystną ofertę? 

(Mr23john) #2

też to przerabiałem , karta powinna być VISA , choć ja wziąłem dwie :  VISA z mBank’u ,  a MasterCard z  BZ WBK ,  obie działały bez problemu , miałem też płatniczą i kredytową z banku PeKaO SA.  (obie “płaskie” Maestro i VISA) i były z nimi czasami “kłopoty” …!   to było co prawda parę lat temu , ale znajomi wciąż używają polskich kart (typu VISA) i nie mają kłopotów …   wniosek :  wypukła VISA i powinno być OK.  

(tomasko) #3

Tak potwierdzam karta “visa” działa w stanach , a czy inne to nie wiem.

Byłem w stanach i to działa też w drugą stronę karty “visa” ze stanów działają w Polsce w 100% ,a czy inne działają to tego nie wiem.

Działa to tak karta z USA użyta w Polsce w tedy polska przelicza na złotówki według średniego kursu.

Amerykański bank PSFCU pobiera 10$ za użycie ich karty w Polsce , a jak jest odwrotnie to już nie pamiętam , ale myślę że opłata prawdopodobnie będzie podobna.

PS.

k-9

Szczęśliwej podróży do USA i szczęśliwego powrotu.Życzę zarobienia dużo kasy małym nakładem własnej pracy.$$$ :slight_smile: