Karta low-profil nie mieści się, czym/jak uciąć blaszkę z?

Witam!

Posiadam obudowę typu desktop ( taka leżąca ).

Ostatnio postanowiłem zakupić kartę graficzną ASUS EAH5450.

Karta była opatrzona informacją “low profile” więc myślałem, że będzie pasowała do mojej obudowy.

Niestety ta blaszka z gniazdami wystaje przez co nie mogę zamknąć obudowy.

I tu moje pytanie czy macie pomysł jak/czym to przeciąć, lub jakieś inne propozycje rozwiązania problemu ?

Niestety 10dni od zakupu minęło, więc karty nie zwrócę i zdaję sobie sprawę z utraty gwarancji po przecięciu.

Rysunek poglądowy: (zielona linia to miejsce gdzie chcę uciąć)

SsL9b.jpg

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Obudowę musisz wymienić i tyle :smiley:

Dokładnie, co to za obudowa ? Chyba raczej połówka :smiley: W dzisiejszych czasach minimum to 17 cm szerokości…

Witam. Jeżeli to nowa karta to powinna mieć dołączony krótki “śledź” …zanim zaczniesz ciąć popytaj znajomych , może mają takie oryginalne “śledzie”. Pozdrawiam

Ważne jest czy po ucięciu karta zmieści się w obudowie.

Miałem podobną sprawę z kartą tv.Odkręciłem tylko śledzia i włożyłem kartę.

Przy następnym planowaniu zakupu komputera zwracałem uwagę by PCI było na długim śledziu i żeby DVD było normalnych rozmiarów a nie slim.

Jak pisze MarianW powinien być dołączony krótki śledź.

Ale nawet jak go nie ma, to niczego nie tnij, tylko odłącz tą szarą taśmę prowadzącą do D-sub od PCB karty, a następnie odkręć sam śledź.

Bez śledzia karta będzie się słabiej trzymała, ale to nie powinno to sprawiać problemów, skoro obudowa leży poziomo.

Dokładniej rzecz ujmując: w fabrycznym komplecie dodatkowe śledzie są dwa. Widać to nawet na fotkach: http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_S … I512MD2LP/

:roll:

Odkręcasz długi śledź i dokręcasz te dwa małe. Jeden jedt do HDMI i DVI a ten drugi do D-SUB. Odkręcasz te wkręty w które są wkręcane wkręty mocujące wtyczki D-SUB i DVI

Hahaha, niezły kozak, bez niczego sobie obciąć trochę karty :smiley:

Zdemontuj śledź, odepnij taśmę łaczącą jeden port i go sobie schowaj - może się kiedyś przydać. Albo po prostu użyj śledzia, który powinieneś dostać.

Trzymałem w kompie kartę sieciową na pci beż śledzia bo go po prostu nie było, przecież nie latasz z kompem w tą i z powrotem i kablem też nie ruszasz więc nawet jak bez śledzia ją zamontujesz to nic nie będzie, lepiej go zdemontować niż ciąć, bo jak kiedykolwiek będziesz chciał sprzedać to cudo to ciężej będzie :stuck_out_tongue:

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź!

Śledź rzeczywiście można odkręcić, sam bym na to pewnie nie wpadł!

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.