Karta MicroSD 32GB - jaka?

Witam

Szukam karty MicroSD tak do około 60zł z pojemnością 32GB (no chyba, że w tej cenie da się lepsze 64GB).
Patrzałem na Samsung Evo i Samsung Evo+ (nie wiem czym się różnią), macie jakieś lepsze propozycje ?

*Możliwie najszybsza

(sensu) #2

Mam Samsung Evo 32 GB i jestem bardzo zadowolony w przeciwieństwie do Sandisk Extreme 16GB, który był bardzo szybki, ale po roku znacząco stracił na wydajności.

Dzięki.

Czekam na propozycje innych :wink:

(Dimatheus) #4

Hej,

Zdecydowanie Samsung Evo+. Mam w moim Huawei’u, działa świetnie i bardzo szybko. Na pewno unikaj wynalazków z Hamy. Ten sprzęt nie nadaje się do niczego. A różnica między Evo i Evo+ to oczywiście szybkość zapisu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(sensu) #5

MicroSD od hamy nigdy nie miałem, ale posiadam pendrive i powerbank, na które nie narzekam.

Przypomniało mi się jeszcze, że miałem microsd Toshiba Exceria, ale jej prędkość była co najwyżej przeciętna.

(Dimatheus) #6

Hej,

No cóż, ja mam odmienne doświadczenia. Karta MicroSD padła całkowicie po 3 miesiącach użytkowania. Myszka bezprzewodowa po dwóch tygodniach, a słuchawki, które wygrałem w konkursie, nie działały już po ich wyjęciu z opakowania… O pendrive’ie i powerbanku już nie wspominam.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Dimatheus) #7

Hej,

Jeśli chodzi o SanDisk’a, to niestety dwie karty Extreme zajechałem po nieco ponad roku w kamerze sportowej, z którą jeździłem na zmianę motorem i samochodem. A sprzedawca zachwalał, że wytrzyma wszystko - a tu ani temperatur ekstremalnych nie było, a nieco więcej zapisów.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(sensu) #8

Dlaczego nie wspominasz?

Miałem pendrive od sandiska. Niestety któregoś dnia przestał być widoczny na komputerze. Próbowałem go naprawić, ale niestety nie dało się to go wyrzuciłem.

SanDisk miałem w wersji Ultra 16GB i niestety “Pamięć została nieoczekiwanie wyjęta” (coś w ten deseń) na wcześniejszych smartfonach jak Galaxy S Advance i Huawei P8 Lite, później nawet w kompie nie chciało czytać.
Możliwe, że pech przy zakupie. Może się poprawili ?

Nie wiem co kupić, czy faktycznie Samsung Evo+ jest lepszy niż bez tego plusika ?

Nie wiem co wybrać.

(Nameziss) #10

Nie miałem nigdy problemów z kartami Samsunga

Zakupiłem Samsung Evo Plus 64GB U3. Zobaczymy jak będzie z szybkością odczytu 100MB/s i zapisu 60MB/s.

(Dimatheus) #12

Hej,

Bo po prostu za dużo perypetii i negatywnych doświadczeń miałem ze sprzętem ze stajni Hamy. Tyle.

Jedyne, na co ja natrafiłem, to informacja, że Evo+ ma zapis na poziomie 90MB/s; takiej informacji brak w przypadku karty Evo bez plusika. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Przyszła, zrobiłem na szybko testy i… Jest szybko !

(Cichy Bob) #14

Daj znać jak się sprawuje po dokładniejszych testach.
PS Dziś odkryłem, że w ofercie GOODRAM jest całkiem niezła karta microSD:

Nie mam sprzętu aby coś takiego wykorzystać w 100%.

W lustrzance używam m.in. GOODRAM microSD M3AA klasy 10 UHS-I U3 - 64GB,
w telefonie mam Samsunga EVO Plus 128GB.

Warto kupować w zaufanym sklepie, gdyż zdarzają się podróbki.

(sensu) #15

Ile dałeś?

Ja dałem 95zł, x-kom dal mi zniżkę.

To jest jeszcze szybsze niż ten mój Samsung :open_mouth:

Aż taką szybkość smartfon nie wykorzysta, chyba, że ten GOODRAM ma duże wartości IOPS (losowy odczyt i zapis), wtedy aplikacje będące na karcie będą uruchamiać się szybciej.
Ale cena~420zł to tragedia… To już dla tych co mają tysiące na boku do wydania.

Obecnie sformatowałem kartę do NTFS i jest jeszcze szybciej niż na exFAT… zobaczymy po tygodniowym teście jakie będą wady takiego rozwiązania.

EDIT
Rozmiar alokacji zmieniłem na 32KB z standardowych 4KB i chyba więcej już nie wycisnę z karty na tym telefonie. Wiem, wiem stracę parę KB na każdym pliku, ale to nie problem przy karcie 64GB.

(TomalloWK) #19

Akurat były w x-komie na promocji i przegapiłem…

A co sądzicie o Sandiskach?

Ja Sandiskowi nie ufam już. Szybko padały i były problemy.