Karta MicroSD 32GB - jaka?

Witam

Szukam karty MicroSD tak do około 60zł z pojemnością 32GB (no chyba, że w tej cenie da się lepsze 64GB).
Patrzałem na Samsung Evo i Samsung Evo+ (nie wiem czym się różnią), macie jakieś lepsze propozycje ?

*Możliwie najszybsza

Mam Samsung Evo 32 GB i jestem bardzo zadowolony w przeciwieństwie do Sandisk Extreme 16GB, który był bardzo szybki, ale po roku znacząco stracił na wydajności.

Dzięki.

Czekam na propozycje innych :wink:

Hej,

Zdecydowanie Samsung Evo+. Mam w moim Huawei’u, działa świetnie i bardzo szybko. Na pewno unikaj wynalazków z Hamy. Ten sprzęt nie nadaje się do niczego. A różnica między Evo i Evo+ to oczywiście szybkość zapisu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

MicroSD od hamy nigdy nie miałem, ale posiadam pendrive i powerbank, na które nie narzekam.

Przypomniało mi się jeszcze, że miałem microsd Toshiba Exceria, ale jej prędkość była co najwyżej przeciętna.

Hej,

No cóż, ja mam odmienne doświadczenia. Karta MicroSD padła całkowicie po 3 miesiącach użytkowania. Myszka bezprzewodowa po dwóch tygodniach, a słuchawki, które wygrałem w konkursie, nie działały już po ich wyjęciu z opakowania… O pendrive’ie i powerbanku już nie wspominam.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,

Jeśli chodzi o SanDisk’a, to niestety dwie karty Extreme zajechałem po nieco ponad roku w kamerze sportowej, z którą jeździłem na zmianę motorem i samochodem. A sprzedawca zachwalał, że wytrzyma wszystko - a tu ani temperatur ekstremalnych nie było, a nieco więcej zapisów.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dlaczego nie wspominasz?

Miałem pendrive od sandiska. Niestety któregoś dnia przestał być widoczny na komputerze. Próbowałem go naprawić, ale niestety nie dało się to go wyrzuciłem.

SanDisk miałem w wersji Ultra 16GB i niestety “Pamięć została nieoczekiwanie wyjęta” (coś w ten deseń) na wcześniejszych smartfonach jak Galaxy S Advance i Huawei P8 Lite, później nawet w kompie nie chciało czytać.
Możliwe, że pech przy zakupie. Może się poprawili ?

Nie wiem co kupić, czy faktycznie Samsung Evo+ jest lepszy niż bez tego plusika ?

Nie wiem co wybrać.

Nie miałem nigdy problemów z kartami Samsunga

Zakupiłem Samsung Evo Plus 64GB U3. Zobaczymy jak będzie z szybkością odczytu 100MB/s i zapisu 60MB/s.

Hej,

Bo po prostu za dużo perypetii i negatywnych doświadczeń miałem ze sprzętem ze stajni Hamy. Tyle.

Jedyne, na co ja natrafiłem, to informacja, że Evo+ ma zapis na poziomie 90MB/s; takiej informacji brak w przypadku karty Evo bez plusika. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Przyszła, zrobiłem na szybko testy i… Jest szybko !

Daj znać jak się sprawuje po dokładniejszych testach.
PS Dziś odkryłem, że w ofercie GOODRAM jest całkiem niezła karta microSD:


Nie mam sprzętu aby coś takiego wykorzystać w 100%.

W lustrzance używam m.in. GOODRAM microSD M3AA klasy 10 UHS-I U3 - 64GB,
w telefonie mam Samsunga EVO Plus 128GB.

Warto kupować w zaufanym sklepie, gdyż zdarzają się podróbki.

Ile dałeś?

Ja dałem 95zł, x-kom dal mi zniżkę.

To jest jeszcze szybsze niż ten mój Samsung :open_mouth:

Aż taką szybkość smartfon nie wykorzysta, chyba, że ten GOODRAM ma duże wartości IOPS (losowy odczyt i zapis), wtedy aplikacje będące na karcie będą uruchamiać się szybciej.
Ale cena~420zł to tragedia… To już dla tych co mają tysiące na boku do wydania.

1 polubienie

Obecnie sformatowałem kartę do NTFS i jest jeszcze szybciej niż na exFAT… zobaczymy po tygodniowym teście jakie będą wady takiego rozwiązania.

EDIT
Rozmiar alokacji zmieniłem na 32KB z standardowych 4KB i chyba więcej już nie wycisnę z karty na tym telefonie. Wiem, wiem stracę parę KB na każdym pliku, ale to nie problem przy karcie 64GB.

Akurat były w x-komie na promocji i przegapiłem…

A co sądzicie o Sandiskach?

Ja Sandiskowi nie ufam już. Szybko padały i były problemy.

1 polubienie